Gündem Postasi

Evde Doğal Selülit Yağı Yapımı

Evde Doğal Selülit Yağı Yapımı
07 Haziran 2018 - 14:21 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Günümüzde kadınların en çok şikâyet ettikleri konulardan biride selülitlerdir. Vücutlarının mükemmel görünüme kavuşması için bu selülitlerden kurtulmaları gerekir. Selülitleri ortadan kaldırmak içinde bazı tedavi yöntemlerine başvururlar. Bu yöntemler çok çeşitlilik göstermektedir. Selülitler için kremler kullanılabilir, estetik ameliyatları yapılabilir ve selülit yağıkullanılabilir. Selülit yağını diğerlerinden ayıran özelliği doğal olmasıdır. Evinizde kendiniz hazırlayabileceğiniz bu yağlarla selülitlerinize karşı bir savaş açabilirsiniz.

Evinizde bulunan malzemeler ile selülit yağı yapabilirsiniz. Birçok yağ selülitlerin giderilmesi için kullanılabilir. Ardıç yağıda bu yağlardan bir tanesidir. Ardıç yağını selülitlerinizin bulunduğu yere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yağ ile masaj yaptıktan sonra, yağı sürdüğünüz bölgeyi sararak terletmeniz gerekmektedir. Terleme etkisini gösterdiğinizde daha çok faydasını alırsınız. Bu uygulamayı haftada 2 sefer tercih etmeniz yeterli olacaktır. Hafta içerisinde daha fazla uygulama istiyorum derseniz jojoba yağını tercih edebilirsiniz. Haftada 3 ila 4 sefer jojoba yağını kullanabilirsiniz. Kullanım şekli aynı ardıç yağı gibidir. Düzenli kullanıldığında selülitlerinizdeki azalmayı görebilirsiniz.

Selülitleriniz için çok etkili olan susam yağını, her gün bir sefer olarak kullanabilirsiniz. Selülitleri tamamen yok etmekle ünlü olan susam yağı, 3 ay kullanıldığında alabileceğiniz en iyi sonuçları verebilmektedir. Susam yağı deri altına hızlı etki etmesi ile selülitlerin düşmanıdır. Maske şeklinde kullanmalısınız. Kullanırken en az 15 dakika uygulamak istediğiniz bölgeye masaj yaparak yedirin. Sonrasında en az 1 saat beklemesi lazım. 1 saatin sonunda yıkayabilirsiniz.

Cildinizi yenilemek için üzüm çekirdeği yağını uygulayabilirsiniz. Cildi yenileyerek selülitleride ortadan kaldırır. Üzüm çekirdeği yağını haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. Selülitlerin bulunduğu yerdeki yağları yakmak istiyorsanız da limon yağı yöntemini kullanabilirsiniz. Limon yağı ile zeytinyağını karıştırarak selülitin bulunduğu yere masaj yoluyla uygulayın. 5 ila 10 dakika arası masaj yaptıktan sonra yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu karışımı haftada 2 ila 3 sefer kullanmanız yeterli olacaktır.

Selülit yağlı doğal olması nedeni ile düzenli kullanıldığı takdirde sizlere mükemmel sonuçlar yaşatacaktır. Selülitleriniz olmasa birle bu yağları kullanarak cildinizde oluşabilecek selülitlere karşı önlem almış olursunuz. Tabi ki selülit problemi olmayanlar haftalık bir kere tek bir yağ kullanmaları daha uygundur. Aşırı kullanımlardan kaçınmalıyız.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER