Gündem Postasi

Selülit Giderici Yağlar

Selülit Giderici Yağlar
07 Haziran 2018 - 0:38 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Yaş fark etmeden bütün kadınlarda selülit görülebilmektedir. Genç ve ya yaşlı kadınlar bu sorunu yaşayabilir. Bunun yanında şişman ve ya zayıf kadınlarda selülit problemi yaşabilir. Kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit için bazı çalışmalar yapabilirsiniz. Selülit giderici ile var olan selülitlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulamaları sadece oluşan selülitlerde değil, pürüzsüz cildinizde de kullanabilirsiniz. Bu sayede ileriki yaşlarınızda oluşabilecek selülit sorunlarına önceden önlem almış olursunuz. Selülitlerin vücudu terk etmesi için bazı karışımlardan faydalanabilirsiniz.

Sizler selülit giderici olarak bir yağ karışımı vereceğiz. Bu karışımı üç günde bir uygulamalısınız. Bir süre istikrarla uyguladığınızda selülitlerinizde gözle görülür incelmeler olacaktır. Karışım için ihtiyacımız olan malzemeler, yarım tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, aynı ölçekte susam yağı, 9 ila 10 damla biberiye yağı, 12 damla ölçeğinde kekik ve son olarak 9 damla portakal yağı. Burada verdiğimiz malzemelerin hepsini karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra selülitin olduğu bölgelere masaj yaparak yedirin. Masaj işlemini beş dakika sürdürebilirsiniz. Karışımın sürme işi bittikten sonra yarım saat bekleyin. Cildiniz karışımı iyice emdikten sonra ipek bir kese ile selülitli bölgeleri bastırarak ovalayın. Bu işlem bittikten sonra sadece ılık su ile durulayın. Karışımı uyguladıktan sonra sabun kullanmayacağımız için, uygulamadan önce duş almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sizlere tavsiye edeceğimiz bir diğer karışımda ise gerekli olan malzemeler, 2 çorba kaşığı melisa yağı, aynı ölçekte okaliptüs yağı ve yine aynı ölçekte adaçayı. Yine bu malzemelerimizi bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. Daha sonra 5 adet aspirini döverek ezin ve karışımın içine ilave edin. Aspirin ile 5 adet limondan elde edeceğiniz limon suyunu da karışıma ilave edin. Tekrar karıştırmaya devam edin. Karışımımız hazır olduktan sonra masaj yaparak selülitli bölgelere bu karışımı iyice yedirin. Daha sonra streç naylonla sürdüğünüz bölgeleri sarın. Bu halde bir saat beklemeniz yeterli olacaktır. Bir saat sonrasında vücudunuzu yıkayabilirsiniz.

Selülit giderici yöntemler doğru ve düzenli uygulandıkça selülitlerinizde oluşan azalmayı fark edeceksiniz. Önemli olan burada düzenli olarak uygulamak. Bu işlemleri haftada bir ve ya iki gün yapmanız yeterli olacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER