Gündem Postasi

Selülit İçin Önleyici Krem Önerileri Tavsiyeleri

Selülit İçin Önleyici Krem Önerileri Tavsiyeleri
07 Haziran 2018 - 14:32 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Yaz aylarına girdiğimizde magazin haberlerinde sürekli ünlülerin selülitleri konuşulur. Neredeyse bütün kadın ünlüler için selülit haberi yapılmıştır. Bunları izlerken bir yandan da kendimiz için düşünürüz. Acaba benim selülitlerim olsa ne yapardım. Bu konu zaten selülite sahip olanlar için daha da zor bir durumdur. Eğer sizde selülitlere sahipseniz bunun çözümünü aramanız gerekmektedir. Selülit sorunu çözülebilir. Bunun için selülit kremi kullanabilirsiniz. Bu kremleri doğru ve düzenli kullandığınız sürece sizlere fayda sağlayacaktır ve istikrarlı olduğunuz sürece sizlere mükemmel bir cilt sunacaktır.

Selülit kremi kullanmaya başlamadan önce bu işte kararlı olmalısınız. Bu ilaçların hiç biri sizlere bir günde selülitlerden kurtulacağınızı vaat etmez. Bu yüzden kremleri kullanmadan önce bu çalışmanın zaman alacağının bilincinde olmalısınız. Çoğu krem en az bir ay sonra etki gösterir. Hatta bazı kremler formülleri bakımından çok etkilidir ve 8 gün içerisinde etkisini gösterir. Bir ay sonra da gözle görülebilir incelmelere şahit olabilirsiniz.

Selülitler, cildin alt tabakasında bulunan yağların arasına sıkışan su hücrelerinden dolayı ortaya çıkar. Bu olay sonucu cildiniz pürüzlü bir görünüme sahip olur. Kremler ile bu pürüzden kurtulmanız mümkün. Kremlerin amacı yağların arasına sıkışmış su hücrelerini yok etmek. Sonrasında yağ dengesini sağlayarak sizlerin pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamak. Selülitler için cilt kremleri vücudunuzun kan dolaşımını hızlandırır. Cildin altındaki tabakada yağ ve su dengesine etki ettiği için, bir yandan da cildinizin hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

Bu kremler ile sağlıklı bir sonuç elde etmeniz içinde kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Selülit kremi kullanılması için en uygun vakit akşam yatmadan öncedir. Bakım kremlerini uygulamadan önce duşa girin. Ilık su ile vücudunuzu yıkayın. Özellikle selülitlerin bulunduğu yerlere daha da özen gösterin. Hatta bu bölgelere lif yardımı ile bastırarak ovun. Bu işlem sayesinde cildinizin gözenekleri temizlenecek ve açılacaktır. Kan dolaşımı da hızlanmış olacaktır. Duştan çıktından sonra artık cilt kreminizi sürebilirsiniz. Kremi sürerken selülitli bölgeleri yuvarlak hareketlerle ovalayın. Aşağıdan yukarı doğru kremi uygulamanız daha iyi olacaktır. Kremi cildinize masaj yaparak uygulayın ve kremi cildinize iyi bir şekilde yedirin. Kremi sürdükten sonra streç film ile kremi sürdüğünüz bölgeleri kapatın ve bir müddet bekleyin. Bu yöntem ile cildiniz kremi olabildiğince çok emecektir. İsterseniz bu şekilde bir saat bekleyip tekrar duşa girebilirsiniz. İsterseniz de duş almadan pamuklu bir pijama giyerek uykuya dalabilirsiniz. Gece cildiniz bu krem sayesinde oldukça çok beslenecek ve selülitlere sebep olan yağ ve su dengesini sağlayacaktır.

Sizlerde selülit kremi kullanmak istiyorsanız kullanırken bu tavsiyelere uyarsanız kremden alabileceğiniz en iyi verimi alırsınız. Kremler formülleri gereği değişiklik gösterdiği için haftalık kaç kere kullanılması gerektiğini öğrenmelisiniz. Bir an önce selülitlerden kurtulmak için aşırı kullanımdan kaçının. Doğru yöntem ve kararlılıkla kesin verim alacaksınızdır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER