Gündem Postasi

Selülit Kremleri

Selülit Kremleri
07 Haziran 2018 - 0:40 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Halk arasında selülit diye bilinen hidrolipodistrofi, vücudumuzda derinin altındaki yağ dokusunun sıkışması sonucuyla kan dolaşımını engelleyerek derinin üst kısmında pütürlükler oluşur. Genellik bu pütürlükler portakal kabuğunun üzerindeki pütürlere benzetilir. Selülit genellikle hemen hemen bütün kadınlarda vardır. On kadından dokuzuna selülit görülmektedir. Ergenlik çağında başlangıç göstererek ve kişilerin kilolu ya da zayıf olmalarıyla alakası yoktur. Her yaştaki kadınlarda görülebilir. Ancak zayıf kişilere göre kilolu kişilerde selülit daha belirgindir. Selülit vücutta genellikle kalça, baldırların arka kısmı, bileğin iç kısımları ve kaba etin alt kısımlarında görülür. Ancak fazla telaşa kapılmanıza gerek yok. Tıp bu konuda kadınlar için selülit kremleri üretmektedir. Bu kremleri doğru yöntemlerle düzenli bir şekilde kullandığınız zaman selülitlerinizde azalmalar yaşayabilirsiniz.

Selülitin oluşma nedeni ise özellikle kadınlara özgün hormonlar ve bunun yanı sıra yanlış beslenmedir. Bunların yanında topuklu ayakkabı giyeme, stres, sigara, alkol ve hareketsizlik gibi nedenlerden oluşur. Selülitin oluşmasını engellemek için bol bol su içmek gerekir. Dar kıyafetler tercih edilmemelidir. Vücudu sıkan kıyafetler kan dolaşımını engellediği için daha bol kıyafetler tercih edilmelidir. Spor yapılmalı ve aşırı tuz kullanılmaması gerekir. Beslenmenize elinizden geldiğince dikkat etmeniz gerekir. Fazla yağlı gıdalar tükettiğinizde selülit vakaları ile daha çok karşılaşırsınız.

Selülitlerin bir çok tedavisi mevcuttur. Bunlar akapuntur, ozon terapi, lazer terapisi, mezoterapi ve bir çok uzmanlar tarafından yapılan tedaviler vardır. Siz selülit kremleri ile tedavinizi hem çok fazla masrafa girmeden hem de kendi evinizde kendinizin yapabileceği kolay ve acısız bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca selülit kremleri bitkisel kremler olduğu için cildimize yan etkileri olmaz ve cildimizi tahriş etmez. Çok faydasını görebileceğimiz selülit kremlerini vücudumuza masaj yaparak belirli bir süre kullandığımızda kesinlikle memnun kalırsınız. Burada unutmamamız bir unsurda, bu bakımların düzenli yapılmasıdır. Hiçbir zaman ilk uygulamada sonuç alamazsınız. Kremlerin uygulanma zamanlarına dikkat ederek süreklilik göstermelisiniz.

Kendi evinizde vücudunuza bir başkası tarafından müdahale etmeden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bütçeniz için diğer tedavilere göre daha uygundur. Selülit kremleri kolay sahip olunan kremlerdir ve kolaylıkla her yerde bulabilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER