Gündem Postasi

Selülit Maskesi Tarifi

07 Haziran 2018 - 0:42 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

Vücudunuzda oluşan selülitler için krem uygulamalarınız cevap vermiyorsa doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemeler ile kendinize selülit maskesi yapabilirsiniz. Selülit maskesi tarifi ile hazırlayacağınız karışımları düzenli olarak selülitlerin olduğu bölgeye uyguladığınızda çok sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Bu maskeler tamamen doğal olduğu için bazı durumlarda kremlerden daha çok fayda sağlamaktadır. Bunun yanında kremlerde kimyasal maddeler de bulunduğu için bu maddeleri kullanmak istemeyenlerde olacaktır. Eğer böyle bir düşüncenizde varsa bu doğal selülit maskelerini kullanabilirsiniz.

Sizlere vereceğimiz ilk Selülit maskesi tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler, 20 gram saf kakao, 30 gram saf çikolata, 2 yemek kaşığı karabiber yağı, 2 tatlı kaşığı tarçın yağı ve son olarak aynı ölçüde biberiye yağı. Kaynayan suyun içerisine başka bir kap ile çikolatayı yerleştiriyoruz. Bu yönteme benmari denilmektedir. Çikolatanın içerisine kakaoyu da ekleyerek karıştırarak erimesini sağlıyoruz. Sonrasında kalan diğer malzemelerimizi de ekleyebilirsiniz. Karışım tamamlandıktan sonra ılık hali ile selülitli bölgelere masaj yapılarak uygulayın. Masaj işlemi bittikten sonra 30 dakika vücudunuzda kalmasına izin verin. Daha sonra maskeyi yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada sadece bir kere yapmanız önerilir.

Bir diğer selülit maskemiz içinse, bir çay kaşığı deniz tuzu ve üç adet acı kırmızıbibere ihtiyacımız var. Önce biberleri haşlayın ve sonrasında haşlanmış biberleri ezin. Ezme işlemi bittikten sonra deniz tuzu ile karıştırın. Daha sonra selülitli bölgelere sürebilirsiniz. Sürerken eldiven kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu maskeyi de haftada bir kere uygulamanız gerekmektedir. Bu maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Eğer buradaki maskeler haricinde başka bir maske tarifi isterseniz ihtiyacınız olan malzemeler, bir paket beyaz kil, iki çorba kaşığı toz tarcın ve on damla limon suyu. Öncelikle malzemelerimizi karıştırıyoruz. Eğer karışımımız çok katı oluyorsa su ilave edebiliriz. Daha sonra kıyama gelen maskemizi selülitli bölgelerimize sürebiliriz. Yine sürme işlemini masaj uygulaması ile gerçekleştirmeliyiz. Daha sonra streç ile maskeyi sürdüğümüz bölgeleri sarıyoruz ve yarım saat bekliyoruz. İşlem bittikten sonra artık maskeyi uyguladığınız bölgeleri yıkayabilirsiniz.

Burada yazılan selülit maskesi tarifi çeşitlerini çok aşırıya kaçmadan uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki selülitlerin ortadan kalkması için bu maskeler oldukça faydalı olacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER