Gündem Postasi

Selülit Tedavisi Yöntemleri

Selülit Tedavisi Yöntemleri
06 Haziran 2018 - 13:58 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

LPG YÖNTEMİ:

Vücudun belli bölgelerinde oluşan portakal kabuğu görünümü 15 seansta selüloittiortadan kaldıran bu cihaz kan dolaşımının hızlanmasına ve lenf akımının düzenlenmesini sağlıyor. Vücutta oluşan ödemin çözülmesini sağlıyor.

LPG UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Bütün vücudu saran özel bir çorap giydirilir. Çorabın kaygan bir yapısı vardır. Bunun sayesinde homojen bir şekilde vücuda uygulama yapılır.

KARBOSİTERAPİ:

Cildin altına ince iğne yardımıyla karbondioksit gazı verilir. Bu işlem sayesinde o bölgeye kan akışı hızlanmaya başlar ve dolaşımı düzenleyen mekanizmayı ortaya çıkarır. Karbondioksit verilen bölgede kan akışının hızlanmasıyla, kan karbondioksiti alıp yerine oksijen akışını sağlar ve sayede yağ yakımı başlar. Bu yöntem LFG ile birlikte uygulandığında mükemmel bir sıklaşma ve bölgesel olarak zayıflamayı gözler önüne seriyor.

KIZILÖTESİ IŞINLAR:

Kızılötesi ışın veren makinenin altında sıkıntılı olan kısma ışın verilmesini sağlayan bantlar yapıştırılır. Bu makinenin kas canlandırma özelliği vardır. Bu sayede lokalize yağlar azalmaktadır. Bu uygulama için 15 seans tavsiye edilmektedir.

MEZOTERAPİ:

Bu yöntem selüloit tedavisinin yanında, cilt yaşlanması ve saç dökülme sorunlarında uygulanmaktadır. Bir seans süresi 15 dakika kadar sürer. Bacak, popo, karın ve kol bölgelerine düşük bir dozda bitkisel kökenli karışımlar enjekte edilmektedir. Uygulama sonrası güneşe çıkmamaya dikkat edilmesi gerekir. Bu uygulama için kış veya ilkbahar ayları tercih edilmelidir.

OZON TERAPİ:

Yumurtaya benzeyen bir kabın içerisinde gerçekleşmektedir bu tedavi, ozon verilen bölgede derinin altına girerek selüloitli bölgenin oksijenle dolmasını sağlar ve o bölgede kan dolaşımının hızı artar. İdrar yoluyla da toksinler dışarı atılır. Mezoterapi ile uygulanması sonuç açısında iyi olmaktadır, birlikte yapılması tavsiye edilmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER