Gündem Postasi

Acer’ın Windows 10 S Tabanlı Dizüstü Bilgisayarı: TravelMate Spin B1

Acer’ın Windows 10 S Tabanlı Dizüstü Bilgisayarı: TravelMate Spin B1
02 Haziran 2018 - 17:35 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

Bildiğiniz gibi Microsoft kısa bir süre önce eğitim için kullanılacak olan yeni işletim sistemi Windows 10 S’yi duyurmuştu. Bunun üzerine de birçok firma Windows 10 S tabanlı bilgisayarlar üretmeye başladı.

Acer firması da bu açıklamadan sonra ilk Windows 10 S tabanlı dizüstü bilgisayarı: TravelMate Spin B1’i duyurdu. TravelMate Spin B1 için detaylı bir incelemeye geçmeden önce genel olarak eğitim için üretilen, dönüştürülebilir ve ekonomik bir dizüstü bilgisayar diyebiliriz.

Salı günü New York’ta düzenlenen, şirketin eğitim etkinliğinin tek amacı Microsoft’un en yeni Surface dizüstü bilgisayarı ve yeni Windows 10 S işletim sistemi tanıtmak değildi. Acer’da, en yeni öğrenci odaklı dizüstü bilgisayar sunumu olan TravelMate Spin B1’i sergilemek için etkinlikteydi.

TravelMate Spin B1’i, okul yaşantısının zorlukları için tasarlanmış, sağlamlaştırılmış dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayar olarak tanımladı.

 Özellikler

Öncelikle TravelMate Spin B1 11,6 inç HD dokunmatik bir ekrana sahip. Bunun yanında bu ekran hasarları azaltmak ve tamamen önleyebilmek için basınca oldukça dayanıklı bir yapıya sahip darbelere karşı dayanıklı lastik tamponlarla korunmaktadır ve klavyesi suya dayanıklıdır. Klavyede bile, sistem elektroniklerini kısa devreye sokmadan önce sıvıları dâhili bileşenlerden uzaklaştırmak için dahili bir kanal sistemi var.

Ayrıca TravelMate Spin B1, klavyenin monitörün arkasına yaslanmasını ve bilgisayarın geleneksel bir dizüstü bilgisayar görünümünün dışına çıkmasını, bir tablet olarak kullanılmasını sağlayan veya yatay ve dikey kenarlarında ayakta durabilen 360 derecelik bir menteşe ile donatılmıştır.

TravelMate Spin B1, dahili olarak,  64GB depolama alanı, 4GB RAM ve çift bantlı 2×2 MIMO 802.11ac bağlantısı içeren bir Intel Celeron işlemci ve grafik kartı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Dahası, gelen bilgilere göre, tek bir şarjla 13 saate kadar çalışabiliyor olacak. Bağlantıda olduğu gibi, TravelMate Spin için, Bluetooth 4,0 kullanılacak. Bunun yanında B1, tek bir USB 3,0 portu, ek bir USB 2,0 ve bir HDMI girişine sahip olacak.

Ayrıca B1, yeni Windows 10 S işletim sisteminde çalıştığı için öğrenciler MS Ink de dahil Microsoft’un Office yazılım paketine erişebilecek.

Acer, 1997 yılında Teksas Instruments’dan modeli satın aldığında TravelMate dizüstü bilgisayarı iş dünyası profesyonellerine hafif bir günlük atölye olarak pazarlıyordu. Ancak günümüzde, bu model ile birlikte eğitim alanına geçiş yapan firmanın bu alanda ne gibi yenilikler yapabileceği merak konusu.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

TravelMate Spin B1’in Mayıs ayı sonunda satışa sunulması ve fiyatının da 299 Dolar bekleniyor.

Görünen o ki TravelMate Spin B1 yakınlarda duyurulan Acer Chromebook Spin 11 ve Asus Chromebook C213‘ün yanı sıra HP x360 11 G1 ile rekabet halinde olacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO