Gündem Postasi

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks Nasıl Yapılır?
07 Haziran 2018 - 17:53 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Hiçbir cilt yıllara meydan okuyamaz. Hayatımızı yaşarken kızma, gülme, göz kısma gibi davranışlar bu alandaki ciltte çiziklerin oluşmasına neden olur. Bu hareketler yıllarca devam ettikten sonra belirli bir yaşa gelindiğinde çizikler daha belirgin olmaya başlar. Böylelikle insanlar bu çizik ve kırışıklıklardan rahatsız olurlar. Kırışıklıklar en fazla alın ve göz çevresinde oluşur. Çiziklerin ve kırışıklıkların yoğunluğu ise bir çok etkene dayanır. Yaptığımız meslek, güneş ışığına maruz kalma oranımız gibi etkiler kırışıklıkların ve çiziklerin daha çok olmasına neden olmaktadır. Bu kırışıklıkların ortadan kalkması içinse botoks yöntemi kullanılır. Peki, botoks nasıl yapılır?

Öncelikle botoks işlemi orta vadede etki yapmaktadır. Botoks nasıl yapılır sorusuna vereceğimiz cevaptan önce etkilerini yazmamız daha doğru olacaktır. Botoks işlemini yaptırdıktan sonra 3. gün etkisini göstermeye başlar. 7. gün ise botoks etkisi maksimuma ulaşır ve bu etki cildin yapısına göre 3 ile 4 ay arasında sürer. 6 ay sonra ise botoksun hiçbir etkisi kalmaz. Buradan anlaşıldığı gibi botoks işlemi geçici bir etki bırakmaktadır. Botoks etkisi kaybolduktan sonra tekrardan yapılabilir. Ancak belirli bir sayıdan sonra ciltteki etkisinde azalmalar görülebilir. Bu işlem yapıldıktan sonra günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Yüz yıkanabilir. İşlem gerçekleştikten sonra 4 saat boyunca yüz dik pozisyonda durmalıdır. Yatay pozisyonda durması sakıncalıdır. Şimdi botoks nasıl yapılır sorunuzun cevabını okuyabilirsiniz.

Botoks yapılırken çok ince uçlu iğneler kullanılır. Kimyasal, bu ince iğne ile kas faaliyetinin engellenmek istendiği kaslara uygulanır. Bu işlem sadece uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Kendiniz veya uzman olmayan kişiler bu uygulamaları yapması söz konusu değildir. İğne ile kaslara enjekte edilen kimyasallar kaslarınızın gerilmesini sağlar ve cildinizdeki kırışıklıkların ortadan kaybolmasına neden olur. Bu işlem çok uzun süremediği gibi herhangi bir anesteziye de gerek duyulmamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi botoks nasıl yapılır sorusuna cevabı verdik. İşlem çok kolay ve kısa sürmektedir. Etkiler ise birkaç gün içerisinde başlamaktadır. Ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar için botoks yapılmamaktadır. Botoks işlemi sadece göz, kaş çevresi ve alın kısmında yapılmaktadır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO