Gündem Postasi

Botoks Uygulaması Ve Tedavisi

Botoks Uygulaması Ve Tedavisi
05 Haziran 2018 - 18:41 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Botoks,bilindiği gibi yüz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde uygulanmakta olan ve son yıllarda aşırı talep gören bir yöntemdir. Bu yazımızda sizlere botoksla ilgili bilgiler aktaracağız.

Yüz bölgesinde kırışıklıkların meydana gelmesinin nedeni, mimiklerin oluşmasını ve gösterilmesini sağlayan yüz bölgesindeki kasların kasılma hareketleridir. İnsanlar, hüzünlü, mutlu, korkulu oldukları durumlarda bunları yüz bölgesindeki kaslar yardımıyla mimiklerle gösterirler. Mutlu anlarımızdan sonraki gülümsemeler, korkulu anlarımızda duyduğumuz hisler hepsi mimikler yardımıyla yansıtılır. Mimikler ise, beynin içinde bulunduğu durumu algılamasından sonra bu duyguyu yüz kaslarında ifade edilmesi için sinir sistemi yardımıyla yüz kaslarımıza iletmesinden sonra sinir sisteminden gerekli direktifleri alan yüz kaslarının kasılarak durumu ifade etmeleri ile oluşur.

Botoks Uygulaması , Tedavisi ise son yıllarda aşırı derecede yaygın olarak kullanılan bir bakteriden elde edilen toksine ve bu toksinle uygulanan tedaviye verilen addır. Bu toksin vücuda enjekte edilerek kasların sinir sistemi ile bağlantısının kesilmesini ve kasların enjekte işleminden sonra aşırı derecede hızlanmasıyla yorgunluk belirtisi oluşmasına ve bir süre kasların çalışmamasına sebep olur. Bu sayede yüz bölgesinde görülen kırışıklıklar ortadan kalkar. Fakat bu kırışıklıkların yok olma süresi sadece 4- 6ay kadardır. Sonrasında isteğe bağlı olarak botoks tedavisi tekrar uygulanabilmektedir.

Botoks Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedavide en çok dikkat edilmesi gereken husus, uygulayacak uzmanın ve uygulanacak toksinin orijinalliğinin kontrolüdür. Tedaviyi uygulayacak hekimin yanlış seçimi, sürekli gülen, hüzünlü olan veya donuk bir yüze sahip olduğumuz görüntüsü vermesiyle birlikte yüz yapısında bozukluk hissi de vermesidir. Ayrıca uygulanacak toksin, bilinen ve kaliteli bir madde değilse yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Bundan dolayı sağlığımız ve dış görünüşümüz söz konusu olduğundan seçilecek madde ve uzmana oldukça dikkat edilmelidir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO