Gündem Postasi

Botox Nedir

Botox Nedir
05 Haziran 2018 - 18:53 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

Botox, bilindiği üzere yüz çevresindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde uygulanan son yıllarda çok fazla talep gören bir yöntemdir. Sizler bu yazımızda botoxla ilgili mümkün olduğu kadar bilgi vermeye çalışacağız.

Yüzümüzde kırışıklıkların oluşmasının nedeni, mimiklerimizin oluşmasını sağlayan yüz kaslarımızın kasılma hareketleridir. İnsanlar, mutlu, hüzünlü ve bunun gibi birçok duyguyu hissettikten sonra bu hisler, beden dilinde ilk önce yüz kısmında ifade edilir. Mutlu bir andan sonraki gülümseme, yüz bölgemizde bulunan kasların kasılma hareketleri ile mümkündür. Bu kasılmalar yıllar boyunca tekrarlandığı için bir süre sonra yüz bölgesinde kırışıklıklar oluşmasını sağlayacaktır. Tıp biliminin hızla gösterdiği gelişmeler, botoxadı verilen ve anaerobik bir bakteriden elde edilen maddedir. Bu sıvı, yüz bölgesinde müdahale edilecek alana bir enjektör yardımıyla verilerek kasların kasılmalarını belirli bir süre aşırı derecede gözle görülmeyecek şekilde artırarak kasları yorar ve bununla birlikte sinir siteminin kaslarla olan bağlantısını kopararak kasılmaları yaklaşık olarak 4- 6 ay arasında bu şekilde kalmasını s ağlar.

Botox Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enjekte işleminin yapılacağı merkez ve uygulayacak kişinin gerçekten bilindik, bu tedavide ismi duyulmuş kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Bu konuda uzman olmayan bir kişinin tedaviyi uygulaması sırasında yanlış yerlere enjekte edilecek botox, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Mesela, gülümsemenin ana merkezi olan yüzün alt bölümlerine uygulanırsa, gülümsemenin tam olarak gerçekleşmemesi sonucunda çenesel yapıda bozukluk olduğu görüntüsü verebilir. Ayrıca botoxkonusunda unutulmaması gereken en önemli noktalardan birisi de botoxun sadece belirli kaslar üzerinde yukarıda belirttiğimiz etkileri gösterip gerginleştireceğini unutmamalı botoxu sadece kasılmaları durdurmak şartı ile kırışıklıkların yok olmuş görüntüsü verilmesi olayı olarak algılamalıyız. Ayrıca son yıllarda artan merkez ve uzmanlardan sadece referansı sağlam olanlara bu uygulamayı yaptırmak çok daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO