Gündem Postasi

Cilt Leke Tedavisi

Cilt Leke Tedavisi
07 Haziran 2018 - 14:41 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Bazen cildimizde istemediğimiz lekelere maruz kalabiliriz. Bu lekeler görünüş olarak bizleri rahatsız eder. Bu lekeler için bazı doğal maskeler deneyebiliriz. Ancak bu doğal maskelerden sonuç alamayanlar cilt leke tedavisi yöntemlerine başvurmalılar. Hekimler tarafından gerçekleştirilen bu tedaviler oldukça çeşitlilik göstermektedir. Ciltte leke şikâyetleri günümüzde arttıkça da bu yöntemler kendilerini geliştirmekte ve hastalarına daha iyi sonuçlar vermektedir. Eğer sizin cildinizde lekeler varsa ve uyguladığınız doğal maskeler ile bir sonuç alamadıysanız, uzman bir doktor ile bu konuyu görüşüp profesyonel bir yardım almanız gerekir.

Cildimizdeki lekeler birkaç nedenden dolayı oluşmaktadır. Cilt lekeleri gebelik dönemlerinde görülebilmektedir. En büyük nedenlerinden biri de yaşın ilerlemiş olmasıdır. Yaş ilerledikçe vücudun belli bölgelerinde bu lekeleri görmek oldukça sık görülmektedir. Sırt bölgelerinde, ellerde, yüzde ve boyunda yaşlılıktan dolayı oluşan lekeleri görebiliriz. Yaz ayalarında fazla güneş etkisinde kalmışsanız, güneş yanıklarından dolayı da cilt lekeleri görülebilmektedir. Bu yüzden doğru şekilde bronzlaşmalıyız ve kesinlikle güneş kremi kullanmalıyız. Kalitesiz deodorant ve parfümlerde ciltte leke izine sebep olmaktadır. Özellikle koltuk altları ve boyun kısımlarında görülebilmektedir. Vücut kıllarımızdan kurtulmak için kullandığımız yöntemlerde de yaptığımız bazı hatalar cilt lekelerine neden olabilmektedir. Lazer veya ağda ile kılları aldığımız bölge, işlemin hemen ardından güneşe maruz kalırsa yine lekelere neden olur. Aynı şekilde kimyasallar ile temasında da lekelere neden olabilmektedir. Eğer bir dövme yaptırmışsanız ve bu dövmeyi çıkarmak istiyorsanız yanlış yapılan yöntemler sonucunda cildinizde lekeler oluşabilir. Bu gibi durumlarda cilt leke tedavisi yöntemlerine başvurmanız gerekmektedir.

Cilt leke tedavisi için birçok yöntem vardır. Bunlar lazer uygulamaları, peelingler, cilt soyucular, açıcı kozmetikler ve dermabrazyon gibi yöntemlerdir. Bu yöntemlerin hangisinin lekelerinize iyi geleceğini doktorunuz tavsiyesi ile öğrenebilirsiniz. Bu tedavi yöntemlerini tercih ederken çok iyi bir doktor ile görüşmelisiniz. Eğer lekeleriniz doğal yöntemler ile geçebilecek durumdaysa bu tedavi yöntemlerini kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü bu tedavi yöntemleri beraberinde bazı yan etkiler görülebilir. Lazer tedavisi noktasal olarak çok başarılıdır ancak bu başarıyı yayılmış bölgelerde gösterememektedir. Bunun yanında vücut derisini soyma işlemlerinde de yan etkiler görülmektedir. Bu yüzden bu tedavi yöntemlerini tercih etmeden önce lekelerinizin ciddiyetini anlamalı ve gerekmediği takdirde yaptırmamalısınız.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO