Gündem Postasi

Doğal Göğüs Küçültme Yöntemleri

Doğal Göğüs Küçültme Yöntemleri
04 Haziran 2018 - 18:59 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

DOĞAL GÖĞÜS KÜÇÜLTME  NEDİR?

Göğüs estetiği operasyonları estetik cerrahlar tarafından sık sık gerçekleştirilmekte, güzel ve başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Pek çok bayanın göğüs ölçülerinden dolayı şikayetleri bulunmaktadır. Şikayet edilen konulardan birisi de göğüslerin küçüklüğüdür. Göğüslerinin küçüklüğünden yana şikayet eden bayanlar çözüm için göğüs büyütme operasyonlarına başvurmaktadır. Fakat büyük göğüslerinde getirdiği birçok olumsuzluk mevcuttur.

Büyük göğüslerde yaşanan problemler;

Zaman içinde sarkmalar meydana gelirken ağırlık yapacak derecede büyük göğüslere sahip kadınlarda problem yaşamakta ve rahatsız olmaktadır. Göğüslerin iri ve aynı zamanda ağır bir niteliğe sahip olmasıyla bayanın fiziksel görünümünü de olumsuz yönde etkiler. Sırt kısmında, omuz ve aynı zamanda boyun kısmında da ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Hatta bayanların dik duramamasına ve buna bağlı kamburluğa sebebiyet verirken bunun yanı sıra sutyen askıları da göğüs ağırlığı nedeniyle omuzlarda derin izlere de sebebiyet verebilmektedir. Göğsün alt kısmındaki karın bölgesiyle teması halinde terleme sonucunda pişik oluşumuna ve aynı zamanda mantar enfeksiyonlarına da neden olabilmektedir. Büyük göğüslerin getirdiği bir başka olumsuzluk ise kişilerin hareket kabiliyetini kısıtlamasıdır. Elbise seçiminde de sorun doğurabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra ruhsal problemlere de neden olabilmektedir. Bunun nedeni ise göğüslerinin büyük olmasından kaynaklanan elbise yakıştırmama, terlemeye neden olma, göğüslerin büyüklüğünden kaynaklanan ağırlık gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.

Peki, sorun göğüs büyüklüğü ise çözüm nedir? sorusuna verilen cevap göğüs küçültmedirGöğüs küçültme operasyonu sayesinde kişinin vücuduna uygun büyüklüğe sahip göğüsler oluşturulabilinir. Böylelikle bayanın fiziksel görünüşünde de düzelme meydana gelir. Günümüzde bayanların bilinçlenmesi ile birlikte göğüs küçültme operasyonlarının önemi büyük ölçüde artmıştır. Göğüs küçültmeoperasyonları kişiye göre değişen bir iz bırakmaktadır. Fakat kişilerin büyük göğse bağlı olarak çektiği problemlere kalıcı bir çözüm getirmektedir. Aynı zamanda göğüs küçültme operasyonları nedeniyle bayanın süt bezlerinin bir kısmından alınabilmekte ve bu durumda kadının çok az da olsa süt miktarının azalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle bayanların göğüs küçültme operasyonu yapılmadan önce bu konuyu düşünmeli ve bu gibi faktörleri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME NASIL YAPILIR?

Göğüs küçültme operasyonlarının uygulanma amacı bayanların normal boyutlardan büyük ve aynı zamanda sarkmış durumda olan göğüslerini ideal boyutlara getirmek ve dik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Kişiye bu operasyon uygulanırken genel olarak meme başında da küçülmeler meydana gelmektedir. Normal ölçülerden daha büyük memeler bayana psikolojik ve aynı zamanda fiziksel rahatsızlık vermektedir. Bu nedenle göğüs küçültme operasyonları bayanı hem psikolojik anlamda hem de fiziksel anlamda bir rahatlığa kavuşturmaktadır. Göğüslerin ağırlığı nedeniyle bayanın omuz kısmında düşüklüğe, sırtta oluşabilecek ağrılara, göğüs altında terlemeye ve buna bağlı pişiğe hatta ve hatta mantar enfeksiyonlarına da neden olabilmektedir. Çok büyük ve sarkık göğüsler bayanın fiziksel hareketlerini de kısıtlamaktadır.

Göğüs küçültme operasyonlarında birden fazla cerrahi yöntem bulunmaktadır. Kişiye uygulanacak cerrahi yöntem göğüslerin büyüklüğüne, göğüs şekline ve aynı zamanda uzmanın görüşüne göre değişebilmektedir. Operasyon anında, kan dolaşımını engellememek adına kişiye uygulanan cerrahi yönteme göre, göğsün yan kısımlarından alt ve üst kısımlarından çıkartılarak göğsün hacminde bir küçülme sağlanabilmektedir ve bunun yanı sıra göğüslerde dikleşmede sağlanır.  Göğüs küçültmeoperasyonlarında oluşan kesikler nedeni ile dikiş bölgesinde oluşabilecek iz riski mevcuttur. Operasyondan sonraki ilk zamanlarda bu izler belirgin olmakla birlikte daha sonraki zamanlarda ise bu izler yumuşar ve renginde açılma meydana gelecektir.

Meme küçültme operasyonu genel olarak 2-4 saattir. Kişi operasyonun hemen ardından ya da bir sonraki gün taburcu olabilmektedir. Dikişlerde birikebilecek sıvıların engellenmesi adına dren yerleştirilir. Yerleştirilen bu drenler ertesi gün alınmaktadır. Kişi düzenli olarak kontrole gitmelidir doktora. Kişilerin normal hayatına dönme süresi ise 1 hafta içindedir. Operasyonun ardından hastalarda ciddi derecelere ulaşan ağrılar meydana gelmez ancak ilk zamanlarda meydana gelen ağrılar için ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

HANGİ DURUMLARDA GÖĞÜS KÜÇÜLTME OPERASYONU UYGULANMAKTADIR?

  • Kişilerin göğüslerinin vücuduyla orantısız olduğu durumlarda
  • Meme iriliği ya da ağırlığı nedeni ile meme başlarının yere bakması
  • Bir göğsün, öbür göğüsten büyük olması durumunda
  • Kişilerin göğüs büyüklüğü yaşam kalitesini olumsuz etkilediği durumlarda
  • Büyük göğüsler kişilerin psikolojilerini olumsuz bir biçimde etkiliyorsa

 Göğüs küçültme operasyonuna başvurulabilmektedir. Göğüs küçültme operasyonu her yaş grubunda uygulanabilmesine karşın genel anlamda ergenlik sonrasında vücudun tam anlamıyla geliştiği dönemlerde yapılması daha doğru bir seçim olacaktır. Bayanlar eğer ileri ki dönemlerde emzirmeyi düşünüyorsa bu durumu doktoru ile paylaşmalıdır. Çünkü doğum ve emzirme gibi konular bayanların göğüslerini olumsuz etkileyebilmektedir.

İlk muayene; uzman göğüs ölçülerini inceler. Aynı zamanda göğsün resmini de çekebilir. Burada önemli unsur; göğüs biçimi, boyutu ve aynı zamanda deri kalitesidir.

Estetik doktoru hastanın medikal gelişimini takip etmelidir. Alerji ya da daha önce olunan ameliyatlardan bahsedilmelidir. Bayan aynı zamanda zayıflamak istiyorsa bunu yine doktoru ile paylaşması gerekmektedir. Kilo kaybı sayesinde göğüslerde küçülme oluşabileceğinden doktor kişiye zayıflamasını önerebilir. Mamogram çektirilmesi istenilebilir böylece hastanın genetiğinden gelen bir kanser riski olup olmadığı gözlemlenir. Aynı işlem operasyondan sonraki aylarda da tekrarlanır buradaki amaç ise kişinin dokusunda meydana gelen değişimler izlenmesi içindir.

Ameliyat sonrasında;

Hasta operasyon geçirdiği gün ya da operasyondan ertesi gün taburcu olabilmektedir. Meme küçültmeOperasyonun ardından birkaç gün hasta yatarak dinlenmelidir. Kişi daha sonraki günlerde normal hayatına dönebilir. Hasta sırt üstü bir biçimde yatmalıdır. Kişinin göğüs çevresinde meydana gelen şişlikler yok olana kadar sporcu sutyeni kullanmalıdır. Dikişler alınmamaktadır. Göğüs etrafında hassasiyet azalabilmektedir ancak bu geçici bir durumdur sürekli değil. Fakat bu durumun düzelip eski hale gelmesi belli bir zamanı alabilir.

Sonuç;

Kişinin aşırı derecede kilo kaybı ya da kilo alınmadığı ve aynı zamanda gebe kalınmadığı takdirde göğüslerin boyutu aynı kalacaktır.

İnternette kişiler en çok göğüs küçültme resimleri – meme küçültme fotoğrafları incelemesi yapmakta, ameliyat sonrası nasıl izlerin kalacağını araştırmaktadır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO