Gündem Postasi

Dudak Dolgusunu Kim Yapar?

Dudak Dolgusunu Kim Yapar?
06 Haziran 2018 - 14:07 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Bu işlem ülkemizde güzellik merkezi adı altında, güzellik uzmanı olduğunu söyleyen kişiler tarafından yapılmakta. Ancak dudak doldurtmaişleminizi uzmanlığı plastik estetik cerrahi olan hekim kimliği olan güvenilir kişilere yaptırmakta büyük yarar vardır.

Bu işlem açık ameliyat gibi riskli görünmese de temizlik kurallarında yaşanacak bir aksilik güzelleşeyim derken hayatınızı kâbusa çevirebilir.

Gittiğinizin cerrahın tecrübe oranını sorabilirsiniz. Fakat takdir edersiniz ki size daha önce yapmış olduğu operasyonları göstermesi yasal olarak mümkün değildir. Size yapılan uygulamada sadece doktorunuzla sizin aranızda kalacak isteğiniz dışında kimseyle paylaşılmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken durumlar:

  • Dudaklarınıza dolgu yaptırmaya karar verdiğinizde eğer kan sulandırıcı olarak kullanılan antikoagulant ilaçlardan kullanıyorsanız bu durumu mutlaka doktorunuzla paylaşın.
  • Gebelik durumunuz varsa, ya da gebelik şüphesi taşıyorsanız,
  • 18 yaş altı guruptaysanız doktorunuza bu bilgileri vermelisiniz.

Yukarıda geçen durumlarla ilgili yeterli araştırma olmadığından güvenli olduğu söylenemez.

  • Et ve lidokaine karşı bilinen bir alerjiniz varsa dudak doldurma işlemini yaptırmamalısınız. Aynı zamanda geçmişinizde yaşadığınız ağır bir alerji hikâyeniz varsa da dolgu yaptırmaktan kaçınmalısınız.
  • Cildiniz kendini olduğundan fazla tamir ederek cilt yüzeyinde tümsekler oluşturuyorsa yani daha önce konulmuş keloid teşhisiniz varsa dolgu yaptırmamalısınız.
  • Enjeksiyon alerjisi bulunan hastalarda da dudak doldurma işleminden kaçınılır.
  • Cildiniz yara izlerini tölöre etmiyorsa güzelleşmek için yaptıracağınız dolgu işleminden kötü sonuçlar alabilirsiniz.
Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO