Gündem Postasi

Epilasyon Merkezleri

Epilasyon Merkezleri
07 Haziran 2018 - 0:18 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Vücudunuzun herhangi bir bölgesine epilasyon yaptırmak istiyorsanız, bu işleme başlamadan önce ve sonra bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Erkeklere nazaran bu işlemi kadınlar daha çok tercih etmektedir. Çünkü kadınların özellikle yüz, çene altı ve ense gibi bölgelerinde oluşan kıllar görüntü olarak rahatsız etmektedir. Epilasyon yaptırmadan önce oluşan kılların hormon bozukluğundan olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer hormon bozukluğundan kaynaklanan bir durum varsa epilasyon tedavisinin yanında hormon tedavisinin de görülmesi gerekiyor. Epilasyon merkezleri aracılığı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Epilasyon merkezleri sizleri tedavi etmeden önce bazı durumlar göz önünde bulundurur. Epilasyonun uygulanacağı bölgenin ten rengine yakın bir renkte olması gerekir. Bronzlaşmışsanız bu tedavi doğru olarak işlemez. Bu yüzden güneşten en az bir ay sonra epilasyon yöntemini uygulatmalısınız. Epilasyonun uygulanacağı bölgedeki kılları en az yirmi gün önceden almayı bırakmalısınız. Yani bu bölgeye ağda yapıldıktan en az yirmi gün sonra epilasyon uygulanabilir. Bunların yanında epilasyon ile aldırmak istediğiniz kılları boyamamış olmanız ve ya renk açma işlemlerinden herhangi birini yapmamış olmanız gerekir. Cildinize eğer peeling uygulamaları yapıyorsanız, bunu epilasyon uygulamasından en az on beş gün önce bırakmalısınız. Son olarak da epilasyonun yapılacağı bölgede herhangi bir makyaj malzemesinin olmaması gerekir.

Epilasyondan önce bu kurallara uyup sonrasında uygulamayı gerçekleştirdikten sonra da bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Uygulama bittikten iki gün içerisinde kesinlikle güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekir. Bunun yanında doğal olarak solaryum uygulamaları da yapılamaz. Eğer güneş ışınlarına maruz kalmak için zorunlu bir nedeniniz varsa 50 faktörlü güneş kremlerinden kullanmanız gerekir. Epilasyon uygulamasından sonra ılık su ile duş alınabilir. Ancak peeling ve kese gibi işlemler yapılamaz. Çok nadir oluşan bazı durumlar vardır. Bunlar epilasyon sonrasında oluşan kızarıklıklar ve kabuklanmalar. Bir süre sonra bu etkiler kendiliğinden geçecektir.

Vücudunuzun herhangi bir yerinde epilasyon yaptırmak istiyorsanız buradaki kurallara kesinlikle uymanız gerekir. Epilasyon merkezleri tarafından da sizlere bu uyarılar yapılacaktır. Buradaki kurallara uymadığınız takdirde hem cildiniz zarar görebilir hem de epilasyon işlemi tam manasıyla gerçekleşmez ve kılların tekrardan çıkmasına neden olabilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO