Gündem Postasi

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon
07 Haziran 2018 - 0:19 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Mevzu bahis tüy olduğu zaman, hepimizin tüyleri diken diken olur ilk etapta. Çünkü estetik kaygıların yanında, işin bir de hijyen boyutu var elbette. Tüy problemleri, onlardan kurtulma mücadeleleri birçok kadının hayatının gündemindedir. Neden bu kadar çok çıkıyor, ne yapsam kökten kurtulabilirim, acısız bir şekilde bu fazlalıkları vücuttan uzak tutma alternatifleri neler… Sorular sorular… Önceleri bu soruların muhatapları sadece kadınlardı. Ancak modernleşen toplumun ataerkil bireyleri de artık bu tüy hadisesi ile bire bir ilişki içindeler. Yani tüylerle mücadelede erkeklerle el ele ilerliyor kadınlar, rakip güçlü ise, biz de daha güçlüyüz artık.

Günümüzde erkekler de estetik konusuna rağbet göstermektedirler. Çünkü güzelleşmek, bakımlı olmak sadece kadınlar içindir algısı ve tabusu gün be gün kendini tarihin tozlu raflarına göndermektedir. Artık erkekler de kadınlar kadar estetik tasalar barındırmaktadırlar bünyelerinde. Erkeklerin tüylerinin kadınlara oranla daha fazla olması tamamıyla hormonal bir durumdur. Onların kadınlara nazaran daha tüylü olmaları yadsınmaz bir gerçektir. Tüylerden kurtulmanın birbirinden farklı yolları vardır. Şimdilerde en çok tercih edilen yöntem, lazer epilasyondur. Lazer epilasyonun diğer yöntemlerle kıyaslandığında daha acısız oluşu erkekleri lazer epilasyon yönelten durumların başında gelmektedir.

Erkek lazer epilasyon bölgelerinin başında sakal, yanaklar, kaş arası, ense, boyun, omuz, göğüs, sırt ve eller gelmektedir. İlk bakışta dikkat çeken bölgelere öncelik verilmektedir. Bu sayılan bölgeler içerisinde en çok tercih edileni kaş arası ve sırt epilasyonlarıdır. Erkek lazer epilasyon seanslarının kadınlarla karşılaştırıldığında seans olarak daha uzun sürdüğü görülmektedir. Bunun tek sebebi ise almak istemediğimiz genetik miras ve kıl köklerinde testosteron hormonunun bulunmasıdır. Daha şık görünmek adına gidilen epilasyonun tercih edilmesinin bir başka sebebi ise tamamen sıhhi bir konudur. Erkeklerin kıl kökleri daha serttir. Kadınlarda bir kökten bir tüy çıkarken erkeklerde bu sayı artış göstermektedir. Dolayısıyla oluşan bu fazlalık kıl dönmesi şeklinde geri dönüş göstermektedir. Kıl dönmeleri vücutta birikir, apse ve kist oluşumuna kadar gidebilen sağlık problemlerine sebebiyet verebilir. Kadın erkek demeden hepimizin vücudunda olan tüyler çözümü kolay ancak vücudun bize birer kötü sürprizleridir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO