Gündem Postasi

Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı
07 Haziran 2018 - 0:21 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Vücut bakımları konusunda kadınlar çok ilgili olsa da son zamanlarda erkeklerde bakımlarına dikkat etmektedir. Özellikle kadınların bakımlı erkeklerden hoşlanması erkekleri bu duruma sürüklemiştir. Erkeklerin görünümleri içinde saçlar çok önemlidir. Saçlar bakımsız ve zayıf olursa bu durum erkeğin yakışıklılığını da etkilemektedir. Bu yüzden erkek saç bakımı konusunda bilinçlenerek daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Bu sayede hem güzel bir görünüm elde eder hem de saç sağlığınızı koruyarak dökülmesini engellersiniz. Hiçbir erkek kel olmak istemez. Eğer şuan saçınız var ve kel olmak istemiyorsanız saç bakımınızı doğru yöntemlerle düzenli bir şekilde yapmanız gereklidir.

Erkekler genellikle saçlarında kepek problemi yaşarlar. Kepekler saçta rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkarırlar ve özellikle giydiğimiz elbiselerin üzerine de dökülerek istenmeyen bir durum oluşur. Erkekler saçlarına şekil vermek için bazı kimyasal maddeler kullanırlar. Bunlar jöle ve briyantin gibi kimyasallardır. Bu kimyasalları kullandığınız gün sonunda kesinlikle saçlarınızdan kurtarmanız gerekmektedir. Saçlarınıza masaj yaparak şampuanınız ile yıkayın ve iyice duruların. Düzenli yıkamadığınız sürece saç derinizde tortular kalır. Bunlar saçın yağlanmasına ve kepeklenmesine en büyük etkendir. Jöle ve briyantin kullanan erkekler saçlarını kuruturken öne doğru kurutmaları gerekir.

Erkeklerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de saç dökülmeleridir. Eksiden saçlarımızın daha gür çıkması için sıfır numarada kestirirdik. Bu inanışın yanlış olduğu ortaya çıkmıştır. Saçlarınızın dökülmemesi için sıfır numarada kestirmeniz yerine saç bakım maskelerini kullanmanız gerekir. Erkek saç bakımı için özellikle sarımsaktan yapılan maskelerden oldukça fayda sağlanmaktadır. Sarımsak maskeleri saçlarınızın ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlar ve saçlarınızı kuvvetlendirir. Genelde erkeklerin saçları kısa olduğu için uygulaması ve temizlenmesi de kolay olmaktadır.

Erkek saç bakımı için yapılan maskelerin yanında bazı yağları da kullanabilirsiniz. Badem yağı, zeytinyağı gibi yağlar saçınızı besler. Öncelikle saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu yağları masaj yaparak saçınıza iyice yedirin. En az 5 ve ya 6 dakika saçınızda beklettikten sonra tekrar şampuan ile yıkayın. Bu işlemi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Sonuç olarak saçlarınızın ne kadar canlandığını ve kuvvetlendiğini görebilirsiniz. Bu işlemleri genç yaşta yapmanız çok önemlidir. Yaşınız ilerledikten sonra saçta oluşan problemleri engellemeniz çok zordur. Bu yüzden önceden tedbirinizi almanız gerekir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO