Gündem Postasi

Erkek Ve Kadınlarda Saç Bakımı

Erkek Ve Kadınlarda Saç Bakımı
07 Haziran 2018 - 14:20 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Bütün kadın ve erkekler saçlarının gür, dolgun ve ışıltılı görünmesini ister. Saçımıza şekil vermek için yaptığımız maşalar, fönler her seferinde saçımızı daha fazla yıpratır. Ayrıca saçımızı boyadığımız boyların içerisindeki kimyasal maddelerde saçımıza birçok zararı vardır. Peki, bizim için bu kadar önemli olan, güzel görünmemizi sağlayan saçımıza ne kadar saç bakımı yapıyoruz? Bu konu ile ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bu konuda biz siz yardımcı olalım.

Öncelikle sağlıklı saçlara sahip olmamızın başında temizlik gelir. Bunun yanı sıra şampuanın etkisini artırmak için saçımızı taradığımız tarakları mikroplardan ve bakterilerden arındırmak için sık sık sıcak su ve sabunla temizlemeliyiz. Şampuanlardan hariç saç kremi de kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Saç kremini kullanırken saç derinize nüfus etmeden saçınıza masaj yaparak uygulayın ve sonrasında bol su ile yıkayın. Bu saç bakımı için atacağınız en büyük adımdır.

Kepek probleminiz varsa bunun önüne sarımsak ve kekik kullanarak geçebilirsiniz. Ayrıca yarım su bardağı sıcak suda bir çay kaşığı balı eriterek parmak uçlarınızla saçınıza masaj yapın. Bu işlem sonrasında saçınızda oluşabilecek kepeklere karşı önlem almış olursunuz. Kıvırcık bir saç tipine sahipseniz ve saçlarınız kuru, cansız, sönük görünüyorsa şampuan uygulamasından sonra sirkeli su ile saçınızı durulayın. Bu sizin sönük ve cansız olan saçlarınıza canlılığını yeniden kazanmasını sağlayacaktır. Güneşin cildimize olduğu gibi saçımız içinde birçok zararı vardır. Saçınızı güneşten korumak için argan yağı sizin en büyük destekçiniz olabilir. Aynı zamanda argan yağı sadece saçınızı güneşten korumakla kalmaz saçınıza eski parlaklığını kazandırır. Saçınızı güçlendirir ve nemlendirir. Saçınız ince telli ve sık değilse, ayrıca dökülme problemi yaşıyorsanız size önereceğimiz doğal yöntemler hakiki sızma zeytinyağı ve badem yağıdır. Sızma zeytinyağını ve badem yağını birbirine karıştırarak saç diplerinize 15 dakika masaj yapın ve iki saat saçınızda bekletin. Bu işlem saçınızın dökülmesini azaltacak ve saçınızı besleyip ışıltılı bir görünüm sağlayacaktır.

Bu tavsiyelere uyarak saç bakımı için gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Sizde dolgun ve kuvvetli saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO