Gündem Postasi

Evde Doğal Cilt Bakımı

Evde Doğal Cilt Bakımı
07 Haziran 2018 - 14:56 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Cildinizin mükemmel görünmesi için pahalı güzellik salonlarına gitme imkânı bulamıyorsanız bu duruma üzülmeyin. Cilt bakımı için sadece güzellik salonlarına gitmeniz gerekmez. Bu bakımı kendinizde evde yapabilirsiniz. Evde cilt bakımı yöntemlerini öğrenerek düzenli bir şekilde cildinizin bakımı gerçekleştirip sizde mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz. Evde bakım için ilk öncelikle standart kremlerinizi kullanın. Özellikle kış aylarında elleriniz ve yüzünüz için krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Evde cilt bakımı yapmanız için en büyük yardımcınız buharlı makineler olacaktır. Bu makineler fiyat olarak da sizleri fazla zora sokmaz. Güzellik salonlarında harcayacağınız bir seans parası karşılığında bu buharlı makinelere sahip olabilirsiniz. Bu makinenin en büyük özelliği, kendi yaptığınız karışımları kullanabiliyor olmanızdır. Vişne yağı ve ya papatya yağı. İstediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu makineler genel olarak peeling fırçaları ile birlikte satılır. Buda sizler için artı bir puan. Yüz temizliğiniz için nane çayını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında papatya çayı da yüz temizliğiniz için çok yararlı olacaktır.

Kendi evinizde nemlendirici maskelerde yapabilirsiniz. Yumurta sarısı ile balı karıştırın. Bu karışımı yüz maskesi olarak kullanın. Bu karışım sayesinde yüzünüz hem yumuşak olacaktır hem de nemli olacaktır. Çıkacak sonucu sizler tahmin edebilirsiniz. Cildinizi ölü derilerden kurtarmak için, öğütülmüş kahve ile sütü kaynatıp sonra yüzünüze peeling yapabilirsiniz. Öğütülmüş kahve yüzünüzdeki ölü derileri atar ve süt ise cildinizi nemlendirerek mükemmelliği yakalamanıza yardımcı olur.

Evde yapacağınız bu uygulamalar sonucu eğer istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız büyük ihtimal vücudunuzda hormon dengesinde bir sorun vardır. Aşırı yağlanma gibi. Bu gibi durumlarda bir uzman doktor ile görüşmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Evinizde cildinize bakım yapmak için arkadaşlarınızı da davet etmeniz, daha eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında spalara vereceğiniz bir çuval paradan da kurtulmuş olacaksınız. Evde yaptığınız cilt bakımı ile alının sonuç spalarda alınan sonuç ile aynıdır. Tabi ki bu bakımı düzenli ve doğru yöntemlerle yaptığımızda bu sonucu alabiliriz. Sizlerde buradaki küçük tavsiyelerde evde cilt bakımıyapabilir ve mükemmel cilde sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO