Gündem Postasi

Evde Doğal Cilt Maskeleri Ve Tarifleri

Evde Doğal Cilt Maskeleri Ve Tarifleri
07 Haziran 2018 - 14:43 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Herkesin cilt yapısı değişiktir. Bazılarımızın cildi kuru olurken bazılarımızın cildi yağlı olabiliyor. Bu iki cilt tipine göre ayrı cilt maskeleri uygulamamız gerekir. Bu iki cilt tipinin yanında en ideal cilt tipi olarak görülen karma ciltler vardır. Bu ciltler en az sorun çıkaran cilt tipidir. Tabi ki karma ciltlerinde bakıma ihtiyacı vardır. Karma ciltlerin özelliği yüzün T bölgesinin yağlı geri kalan kısmın da kuru olmasıdır. Sizlerde eğer karma cilt tipine sahipsen, size özel maskelerle cildinizi besleyebilirsiniz.

Birer tatlı kaşığı ölçeğinde bal, mısır unu ve yoğurdu iyi bir şekilde karıştırın. Bu karışım krem kıvamını aldıktan sonra cildinize sürebilirseniz. Bu karışımı cildinizde 20 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra su ile iyice durulamalısınız. Düzenli olarak uyguladığınız bu maske ile cildiniz hem beslenecektir hem de siyah noktalardan kurtulacaktır. Bir diğer cilt maskeleri için buz kalıbı içerisinde maden suyunu doldurun. İçerisine birkaç damla limon sıkın. Buz kalıbını buzdolabınıza koyarak donmasını sağlayın. Donmuş halini yüzünüze sürebilirsiniz.

Bir diğer maskemiz ise sıkılaştırma maskesidir. Bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz. Maskeyi hazırlamamız için gerekli olan malzemeler ise bir ayvanın çekirdekleri ve bir kahve fincanı su. Ayıkladığınız ayva çekirdeklerini bir kahve fincanın içine koyun. Fincanı tamamen su ile doldurun. Bu karışımı 2 gün boyunca bekletmeniz gerekmektedir. 2 gün son jöle kıvamını aldığında maskemiz hazır demektir. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü yüz temizleme jeli ile temizleyin ve sonrasında maskeyi uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık su ile daha sonra soğuk su ile yıkayın. Eğer sıkılaştırma maskesini akşam yatmadan önce uyguladıysanız maskeyi yıkadıktan sonra yüzünüze içerisinde E vitamini bulunan bir nemlendirici sürün ve yatın. Ancak burada çok dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. E vitamini içeren kremi sürdükten sonra sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü yüz temizleme jeli ile yıkamalısınız. Eğer yıkamadan güneş ışına çıkarsanız yüzünüzde lekeler bırakabilir. Bu kurala uyduğunuz sürece hiçbir zararını görmezsiniz.

Bu cilt maskeleri ile karma cildinizi besleyebilirsiniz. Mükemmel cilde kavuşmak için bu ve daha birçok maske çeşidini cildinize uygulayabilirsiniz. Burada yazılanlar tamamen doğal ürünlerden olduğu için cildinize bir yan etkisi de olmayacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO