Gündem Postasi

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri
07 Haziran 2018 - 0:22 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Estetik kaygılar hepimizin hayatında büyük yer tutmaktadır. Ne giysek, nasıl zayıflasak, saçımızı nasıl yapsak… Bu sorular her gün, hepimizin hayatında en az bir kere kendimize ya da başkalarına sorduğumuz sorulardır. Biriyle karşılaştığınızda, yeni tanıştığınızda normal olarak ilk etapta dikkatinizi verdiğiniz nokta yüzüdür. Yüz deyince, muhatabımızın kaşı, gözü, saçı, cildi… Kaş, göz değil belki ama içlerinde en önemli yer teşkil eden cilt üzerinde yapacağınız oynamalarla daha da güzel görünmenizi sağlayabilir. Evde yapılan yüz maskeleri ile cildinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Cildimize vereceğimiz önemle doğru orantılı bir şekilde cildimizin kalitesi artacaktır. Günümüzde cilt bakımı başlığı altında insanların paralarını sömüren kurum ve kişiler bulunmaktadır maalesef. Burada bilinmesi gereken şey, dışarıya mali aktarımlar yapmak yerine, evimizde kullanacağımız çok basit bazı malzemelerle bizlerin de aynı bakımları yapabileceğimizdir. Evde yapılan yüz maskeleri ile hem daha duru, hem daha doğal, hem de daha taze bir yüze çok basit bir şekilde sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte şöyle…

Yüce yaratıcının bizlere bahşettiği birçok nimet olduğunu ve bu nimetlerin hepsinin ayrı ayrı görevlere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilinmesi gereken bir diğer nokta da, bu ürünlerin ciltlerimiz için de faydalı olduğudur. Evde yapılan yüz maskelerinden bazıları yumurta, bal, süt, yulaf ezmesi, bal ve süt, papatya, muz, salatalık maskeleridir. Bunlardan en basit uygulamaya sahip olanı yumurta maskesidir. Yumurtayı kırın, beyazını ayırın ve çırpın, birkaç damla limon suyu ilave edin, yüzünüze kompres yapın, kurumasını bekleyin, üstüne bir kat daha sürün. Bir diğer uygulama bal maskesidir. Birkaç yemek kaşığı alkol ve suyu karıştırın, içine ılık bal ekleyin, yüzünüze sürün, on beş dakika kadar bekleyin. Bir başka seçeneğiniz, yarım tane muz ve salatalığı alın, iyice püreleştirin, içine biraz bal ve birkaç damla limon suyu ekleyin, yüzünüze uygulayın, yarım saat kadar bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

Evde yapabileceğiniz yüz maskeleri birkaç örnek verdik. Misallerde de görünüyor ki, bal ve limon suyu ciltte olumlu dönüşler sağlamaktadır. Cildinize çok iyi bakın, o size bunun cevabını fazlasıyla verecektir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO