Gündem Postasi

Fue Tekniğiyle Saç Ekimi

Fue Tekniğiyle Saç Ekimi
05 Haziran 2018 - 20:16 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

FUE tekniği acısız ve başarılı bir işlemdir. Bu başarılar nedeniyle çok talep edilen ve sık kullanılan bir yöntemdir. Bu makalede FUE yöntemi ile alakalı en çok merak edilen soru başlıkları altında FUE yöntemine dair bilgiler verilecektir.

FUE uygulaması bitiminde kafa derisi arkasında belirti ve herhangi bir iz kalır mı?

FUE tekniği çok avantajlıdır, bu avantajının yanında işlem sonunda gözle görülebilir durumda herhangi bir ize rastlanmaz, bu nedenle FUE tekniği çok tercih edilen bir tekniktir. Evet FUE yöntemiyle uygulanan işlemde ne alıcıda nede verici alanda herhangi bir iz kalmamaktadır.

FUE tekniğinde saçlarımın kazınması mı gerekir?

Kazınması gerekir. Ancak saç sayısı uygun olan kişilerde alınacak kök sayısı az ise verici olan bölge şeritler halinde tıraş edilir. Saç köklerinin alındığı bölgelere saçlar taranarak gizlenebilir.

FUE yöntemi uygulanırken saç ekimi esnasında acı hissedilirmi?

FUE yöntemiyle yapılan operasyonlarda acı hissedilmez çünkü lokal anestezi kullanılır. Bu anesteziler uzun süreli olduğundan medikal eğitimi olan uzman, tecrübeli cerrahlar tarafından kullanılmalıdır. O zaman işlem esnasında hiçbir acı ve ağrı hissedilmez.

FUE tekniği operasyonlarında saç köklerinin çıkartılması ve nakledilecek olan yerdeki kanal açımını niçin plastik cerrahlar gerçekleştiriyor.

Saç köklerinin çıkartılması esnasında saç köklerinin zarar görmemesi için ve herbirini doğru müdahalelerle yerinden çıkarmak için mikroskoplarla çalışma yapılır. Ancak mikro cerrahi eğitimi görmüş plastik cerrahlar, üstün sabır ve özen göstererekgerçekleştirirler. Çıkarma işlemini gerçekleştirmek isteyen hekimler için tek bir saç kökü dahi önemlidir. Ayrıca saç ekim işlemi tek saçköklerinin çıkartılması olayından ibaret değildir. Çünkü bu köklerin nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini ancak deneyimli plastik cerrahlar anlar.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO