Gündem Postasi

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi
05 Haziran 2018 - 20:14 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

FUE tekniği nedir?

Saç nakli 90’lı yıllarda en çok yapılan operasyon olarak bilinmektedir. O yıllarda saç ekimi denilince çok ürpertici geliyordu. Operasyon sonunda kafa derisinde uzun bir müddet şişme oluyor ve sonucuda tatminkâr olmuyordu.

FUE tekniği 2004 yılında çıktığında ise bir devrim olmuştur.

FUE tekniği mikro motor vasıtasıyla tek tek kıl köklerinin alınmasıyla dökülmüş yerlere ekilme diye tanımlanır. Özel bir mikro cihaz sayesinde alınan foliküller steril bir ortamda gruplara ayrılarak dökülmüş alanlara ekim yapılır. İki kulak arası bölgeden alınan köklerin genetik olarak dökülmeye dirençli olduklarından dökülme ihtimali yok gibidir.

FUE yöntemiyle ekim yapılan operasyonlar ne kadar sürede biter?

Bu zaman zarfı kişinin saç seyreklik durumuna göre değişir. Bir seferde 4000 ila 6000 greft ekilir her bir seans 6-8 saat kadar sürer.

FUE yöntemiyle yapılan ekimde kaç kök nakledilir?

Bu yöntemle yapılan operasyonlarda kök alınan yerin kapasitesiyle alakalı olarak gün içerisinde 6000 grefte miktarı saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Operasyon sonrası deniz veya havuza girilebilirmi?

FUE tekniğinde iyileşme süresi hızlı olduğu için iyileşme de çok kısa sürmektedir. Kişi nakilden 15 gün kadar sonra havuz veya denize girmekte serbesttir.

Operasyon sonrası spor yapabilirmiyim?

Operasyondan bir hafta sonra yürüyüş yada egzersizler yapılabilir. 13-14 gün sonra ise sporunuza  devam edebilirsiniz.

Saç ekiminden nekadar sonra işime geri dönmeliyim?

Bu tamamen hastalara kalmış bir karardır. Operasyondan sonra iş hayatınıza kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz. Ancak verici ve alıcı alanda kabuklanma fast forwart tekniğininde uygulanmasıyla 7 gün içinde kaybolur.

FUE yöntemiyle kaş ve sakal ekimi yapılır mı?

FUE tekniği ile kaş ve sakal ekimi yapılır. FUE tekniği tüm ihtiyaçlar için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO