Gündem Postasi

Göğüs Büyütme Hormonları

Göğüs Büyütme Hormonları
05 Haziran 2018 - 19:08 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Vücutta bulunan çok fazla hormon vardır bunlarda dört tanesi göğüs büyümesinde etkili hormonlardır.

Vücudumuz tarafından üretilen pek çok hormon vardır. Göğüslerimizin büyümesinde etkisi olan 3 temel hormon vardır. Östrojen -Büyüme Hormonu – Prolaktin

Bu hormonların ergenlik sonrası seviyelerinin düşmesi, göğüs büyümelerinin daha az sonuç verdiği dönemlerdir. Bu durumu vücudun lehine çevirmek için hormon seviyelerini gereksinimi vücut algılarsa göğüs büyümesi devam eder.

Östrojen: en fazla etkisi olan hormon östrojen hormonudur. Vücuttaki östrojen hormonu artığında göğüs büyümesi artacağını bütün bayanlar bilir. Ancak günümüzde mecbur kalarak kullandığımız ürünler östrojen hormonun düşmesine neden olmaktadır. Ne kadar dikkat edilse de bu ürünlerden tamamıyla uzaklaşamayız ancak azaltmak için birkaç şeye dikkat etmek gerekir. BHA (*) içerdiği belirtilen işlenmiş gıdalardan uzak kalarak ve ya azaltarak, organik et üretilen yerleri takip edip bunları kullandığımızda birazda olsa da uzaklaşmış oluruz.

Büyüme Hormonu: bu hormonlar kemik gelişimi ve kilo kontrolü yapar.Aynı zamanda göğüs büyümesin de etkili bir hormondur. Büyüme hormonunun fazla olması,  göğüs büyümesi ni uyarmış olmasıdır. Bazen bireyler bu hormonun seviyesini artırmakiçin yapay iğne ve haplara ihtiyaç duyarlar. Ancak bunlar vücutta bazı sorunlara neden olabilir.

Prolaktin: östrojen hormonunu dengeleyerek yağ oranını artırır ve göğüs büyümesine yardımcı olur.  Asıl hamilelik ve ergenlikte üretilen bir hormondur. Östrojenin tetiklemesiyle üretilen bu hormon östrojen üretilmesine yardımcı gıdalar aldığınızda tekrar üretile bilinir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO