Gündem Postasi

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Riskleri

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Riskleri
05 Haziran 2018 - 19:28 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.

Göğüs dikleştirme ameliyatları, önce uygulanacak tekniğin belirlenmesi sonrasında ise, cilt kalitesinin belirlenmesi, göğüs ve areola tabakasının ölçümü gibi değerlendirmelerinin yapılması aşamaları sonrasında gerçekleşir. Ameliyat safhaları

Anestezi ve yönteminin belirlenmesi

Hastanın kullandığı ilaçlar da göz önünde bulundurularak anestezi yöntemine karar verilir. Genelde lokal anestezi yöntemlerine başvurulan operasyonlarda hastalar, tamamen uyutulduğunda ameliyattaki başarı oranının arttığı bilinmektedir.

Ameliyat için göğüste kesi açılması

Bilinen üç kesi açılma yöntemi vardır. Bunlar areola çevresinde açılan kesi, areola çevresinden aşağı doğru açılan kesi, areola çevresinden aşağı ve yanlara doğru açılan kesidir.  Kesinin açılma şekli; göğüs derisinin kalitesine, göğüs büyüklüğü ve dolgunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Göğsün şekillendirilmesi

Göğüs dokusu, açılan kesiye bağlı olarak alttan veya yanlardan açılır sonrasında ise fazlalık dokuların alınması yöntemiyle göğsün yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Gerekli durumlarda ise fazlasıyla büyük olan areoların etrafındaki dokular kesilerek küçültülür. Deri fazlalıklarının alınması, elastik yapının bozulmaması için gerekmektedir

Açılan kesiklerin kapatılması

Göğsün şekillendirilmesi ve fazlalık dokuların gerekli durumlarda kesilmesinden sonra ameliyatın cerrahi bölümü bitmek üzeredir. Bu bölümde açılan kesiler, kapatılarak göğsün sıkılaşmasını görme zamanı beklenir. Genelde açılan kesiler, iz kalmaması için göğsün doğal hatları yardımıyla gizlenmeye çalışılır. Kesiler buradan açılır ve kapatma işlemi de burada uygulanır. Ameliyat izleri genelde kalıcı nitelikler taşımakla beraber çoğu vakada bir süre sonra kaybolmaktadır. Kesiklerin kapatılması işleminde dikişlerin biraz derine atılmasıyla yeni göğsün şeklinin daha belirgin olması için destek sağlanır.

Artık ameliyat bitmiş ve sonuçların görülmesi için dikişlerin kaybolması ve göğüs çevresindeki dokunun yeni haline alışması beklenir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı riskleri

Bu ameliyat sonrasında istenmeyen yara izleri, enfeksiyon, göğüs uçlarında duyu kaybı, göğsün arzu edilenden daha da sıkılaşmasıyla oluşan ağrılardan başka ölümcül veya çok rahatsızlık verici durumlar görülmemiştir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO