Gündem Postasi

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs Küçültme Ameliyatı
05 Haziran 2018 - 19:17 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

Göğüs küçültme operasyonları meme dokusundaki fazla yağ, doku ve derinin vücutta açtığı problemlerin  (sırt ağrısı, boyun ağrıları tahriş ve psikolojik durumlar)yok edilme ve azalmasını sağlamak amaçlı meme içerisinde bu dokuları alınması, memenin toparlanması işlemidir.

Meme ameliyatlarda liposuction ile yağ dokusuna müdahale edilerek bu yöntem cerrahi müdahale ile beraberinde kullanılmaktadır. Ancak memenin büyüklüğü sadece deri ve yağ dokusu fazlalığı ise küçültme işlemi sadece liposuction kullanılmaktadır.liposuctionda daha az yağlanma ve derinin gerginliği önemlidir.

Göğüs küçültme operasyonları hastanın isteği özel sorunları göz önüne alınarak ve hekimin tavsiyeleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Göğüs küçültme ameliyatlarında genel anestezi kullanılmaktadır. Meme ucu çevresindeki koyu renkli kısmın (areola) etrafında açılan dairesel kesiler,  areola etrafından meme kıvrımına doğru yapılan kesit biçiminde kesilerle yapılan işlemlerdir.

Kesiler yapıldıktan sonra meme ucu damar ve sinirler dikkate alınarak konumu belirlenir. Koyu renkli kısmının çapı biraz küçültülür.Göğüs dokusu azaltılarak yeni şekli belirlenir. Çok sarkmış göğüslerde meme ucu ve çevresi yani areola tamamen çıkartılarak daha yukarı bir yere yerleştirilir.

Göğüs biçimlendirilerek dikişler kapatılır. Dikiş dokunun içerisine atılır. Atılan kesikler yapıştırıcı, dikiş ve ameliyatla bantlarıyla kapatılır. Kalıcı olan izler bazı hastalarda iyileşerek yok olabilir.Göğüs küçültme Ameliyatın hemen bitiminde sonuç hemen belirlenmiş olur. Operasyon sonunda şişlikler oluşacaktır ancak kısa bir sürede şişlik ve izler kaybolur.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO