Gündem Postasi

Güneş Lekeleri İçin Maske

07 Haziran 2018 - 0:43 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

Hangimiz dışarı çıkmayıp güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmıyoruz ki, eğer bu durumu kontrol altına almazsak ilerde cilt hastalıklarına dahi yol açabilir. Bunun haricinde güneş lekeleri diye bildiğimiz koyu kahverengi renkli lekeler oluşuyor. Bu lekeler koyu tenli kişilerde daha sık görülüyor ve genelde kişilerde yüz, alın, burun, üst dudak, göğüs, kollar olmak üzere bu bölgelerde daha sık rastlanıyor. Güneş lekelerinin oluşma nedenleri arasında öncelikle gelen genetik yatkınlık ve görünmeyen zararlı güneş ışınları gelmektedir. Bunun dışında kullanılan doğum kontrol hapları, kozmetik ürünler, sigara, gebelik ve guatr hastalığı da oluşma nedenleri arasındadır. Eğer cildinizde güneş lekeleri oluşmuş ve kurtulmak istiyorsanız size önerilerimiz olacaktır.

Güneş lekeleri için maske vardır. Özellikle doğal olan maskelerle başlamanızı tavsiye ederiz. Birincisi her evde kolaylıkla bulunabilecek malzemelerden oluşan maskedir. Bir yumurta kabuğu, bir tatlı kaşığı limon suyu,  yarım çay bardağı süt bir tatlı kaşığı yoğurt olan malzemelerden oluşan maskedir. Yumurtanın kabuğunu robottan geçirerek küçücük parçacıklar haline getirin ardından limon suyu, yoğurt ve sütü ekleyin yaklaşık beş dakika kadar karışımı ağzı kapalı şekilde dinlendirin sonra güneş lekelerine uygulayın 10 dakika beklettikten sonra soğuğa yakın suyla yıkayın.

Güneş lekeleri için maske olarak yapılan bir diğer doğal maskede ayva çekirdeği, 2-3 adet ayva yaprağı, maden suyu ve bir su bardağı su ayva yaprağını ezin. 7-8 ayva çekirdeğini ve ardından diğer malzemeleri ekleyerek bu karışımı 1-2 gün karanlık bir yerde muhafaza edin. Bu karışım jöle haline gelecektir. Bu karışımı akşamları güneş lekelerinin olduğu bölgelere 15 dakika uygulayın ve maden suyuyla yıkayın.  Güneş lekeleri için maske olarak bilinen diğer bir karışım ise öğütülmüş tuzsuz badem, tatlı badem yağı ve süt bu malzemeleri size yetecek miktarda maske haline gelecek şekilde koyup karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bu maskeyi cildinize uygularken fazla bastırmayın ve mimikler yapmayın 15-20 dakika kadar bekleyin ve kuruyan maskeyi ovalayarak cildinizden çıkarın ardından ılık suyla yıkayın.  Bu maskelerin hepside güneş lekelerini yok eden maskelerdir sizde zaman içerisinde uygulayarak faydasını göreceksinizdir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO