Gündem Postasi

Güneş Lekeleri Tedavisi İçin Kremler

Güneş Lekeleri Tedavisi İçin Kremler
07 Haziran 2018 - 14:29 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

Yaz aylarında herkesin en çok istediği bronzlaşmaktır. Havuz kenarında, sahip de sezlonglarımızın üzerinde bronzlaşmak için saatlerimizi geçiririz. Bunların hepsi güzel görünmek içindir. Ancak cildimiz için güneşlenirken de dikkat etmemiz gereklidir. Yapacağımız bazı hatalar sonucunda cildimiz su toplayabilir ve ya daha kötüsü cildimizde lekeler oluşabilir. Bu duruma maruz kalmamak için önleminizi önceden almanız gerekmektedir. Cildinizin hassaslığına göre güneş kremleri kullanmanız gerekmektedir. Özellikle öğle vakitlerinde eğer dışarıda olacaksanız bu kremleri sürmeden dışarı adımınızı atmayın. Eğer bir sebepten dolayı lekelere maruz kalmışsanız Güneş lekeleri tedavisi kremler kullanarak bu lekelerden kurtulmaya çalışabilirsiniz.

Güneş lekeleri sadece yanlış güneşlenme sonucu ortaya çıkmaz. Vücudunuza yaptığınız ağda sonrası hemen güneşe çıkarsanız bu durum güneş lekelerine sebep olabilir. Hatta bazı gece sürdüğünüz nemlendirici kremini sabah kalktığınızda eğer bol su ile yıkamazsanız ve güneşe çıkarsanız bu durumda cildinizde lekelere neden olabilir.

Güneş lekeleri tedavisi kremler ile yapılabilmektedir. Bu kremler formülleri bakımından farklılık göstermektedir. Bunun nedeni herkesin cilt yapısının farklı olmasıdır. Bu yüzden güneş lekeleri için kremlerin hangisinin cildinize uygun olduğunu belirlemelisiniz. Bu işlemi de bireysel yapamayacağınız için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Cilt yapınızı öğrendikten sonra artık size hangi kremin yarar sağlayacağınız öğrenebilirsiniz. Bu tedavide birkaç krem kullanılır. Bu kremler belirli bir aşama kaydederek cildinizde ki lekeleri vücudunuzdan atmaya başlar. Bu kremler cildinizdeki tyrosinase enzimini baskılar ve renk vermesini sağlar. Bunun yanının da cildinizi de yenileyerek lekenin çıkmasını ve cildinizin bu işlemden zarar görmemesini sağlar.

Bunların yanında beeling tedavileri sonrası bu kremler yine kullanılabilir. Ancak bu kremleri kullanırken çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Bu kremlerin amacı cildi soymak ve lekeleri çıkarmaktır. Cildin soyulması çok ciddi sorunlar yaşatabileceği için, bu işlem yavaş bir şekilde yapılır. Bunun nedeni de cildi bir yandan soyarken bir yandan da yenilenmesi için gerekli olan süreyi cilde tanımaktır. Güneş lekeleri tedavisi kremler kesinlikle bir uzman kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Lekelerden çok rahatsız olabilirsiniz ve bir an önce kurtulmak için daha çok krem kullanabilirsiniz. Bu yöntem kesinlikle zararlıdır. Kremlerin bir kullanım sıklığı vardır. Bu sıklığa dikkat etmeli ve aşırıya kaçmamalısınız.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO