Gündem Postasi

Güneş Lekeleri Tedavisi

Güneş Lekeleri Tedavisi
07 Haziran 2018 - 1:24 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Güneş Lekeleri Tedavisi

Güneş, hayatımızın her aşamasında en etkili ısıtıcıdır. Kış olur, güneşin açtığı bir hava gördüğümüzde kendimizi parklara, mesire alanlarına atarız. Yaz olur koşa koşa plajlara akın ederiz. Bu sefer amacımız ısınmaktan ziyade, direk yanmaktır. Onun o sımsıcak etkisinden faydalanıp bronzlaşırız. Isınmak ve bronzlaşmak iyidir, vücudun buna şüphesiz ihtiyacı vardır ancak elbette ki her şeyde olduğu gibi bunda da dozajında olduğu takdirde.

Güneş ultraviyole diye tabir edilen, bir diğer ifade ile morötesi ışınlar saçmaktadır. Gözümüz bu ışınların büyük bir kısmını, ışınların dalga boyları sebebiyle algılayamaz. Algılayabildiğimiz en küçük ışını mor renkte görürüz. Buraya kadar her şey iyi güzel. Ancak bilinmesi gereken şey bu ışınların fazlasının ciltte tahribata sebep olduğu, ciltte kısmen kalıcı lekeler bıraktığıdır. Bu sebepten, alınan ışının ne miktarda cildimize nüfuz ettiğine dikkat etmekte ciddi fayda var. Güneş lekeleri tedavisi sürecinde başvurulan birçok yöntem vardır. Bunların kimi evlerimizde kolaylıkla temin edebileceğimizi malzemeler eşliğinde yapılabilen maskeler, kimi tıbbi müdahale başlığı altında yapılacak hamlelerdir. Şimdi, bu çözüm alternatiflerini biraz daha yakın markajda inceleyim.

Güneş lekeleri tedavisi aşamanızda size yardımcı olabilecek organik bir yöntem vardır. Limon, hepimizin bildiği üzere doğal bir şifadır, bu konuda da bize yardımcı olacaktır. Limonun yanında elma suyu da cildimizdeki kahverengi lekeciklere ilaç olacaktır. Her iki meyveden de eşit miktarda sıkıyoruz, karıştırıyoruz, içine birazcık has zeytinyağı ve içerisinde yağ bulundurmayan light süt ekliyoruz karışımımıza. Bu karışım jel halini alana kadar ateşte kaynatıyoruz. Hazırladığımız bu natürel maskeyi günde iki sefer lekelerin bulunduğu bölgeye uyguluyoruz. Bunun yanında başka bir güneş lekeleri tedavisi alternatifi yine limon suyu başta olmak üzere bal, yoğurt, yulaf unu ile hazırlanır. Eşit oranlarda alınan malzemeler karışım haline getirilir, cilde sürülür. Karışımımızı masaj yapar gibi cilde ovalayarak uyguluyoruz, cildimizi suyla duruluyoruz. Bu maskeyi haftada bir kez kullanıyoruz. Organik yöntemlerin dışında mezolift, mezoterapi, clear lift lazer seçenekleri de güneş lekeleri tedavisi başlığı altında yardım alabileceğimiz diğer seçeneklerdir. Bu yöntemlerle olumlu sonuçlar alınır ancak maliyet açısından yüksek rakamlar söz konusudur.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO