Gündem Postasi

HASTALIK BELİRTİLERİ

HASTALIK BELİRTİLERİ
05 Haziran 2018 - 13:41 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.

HASTALIK BELİRTİLERİ

İnsan vücudu o kadar ince bir makinadır ki, insan niçin bozulduğunu aramaktansa nasıl olup ta 70 – 80 yıl çalışabildiğine hayret etse yeridir.

Büyük bir incelikle çalışan çarkları yöneten ve çeşitli organların ortak yaşamını sağlayan sinir sistemi, hormonlar hatta tamir mekanizmaları anlaşılamıyacak kadar karışıktır. Tamir ekiplerine dışardan yardım yapmamızı gerektiren haller çok kere ciddi hastalıklardır. Bunların belirtileri görüldüğü zaman, müdahale için hiç vakit kaybetmemelidir. Bir hastalığın bizim alacağımız basit tedbirlerle mi yoksa doktor müdahalesiyle mi önleneceği konusu bu bölümde tartışılacaktır. Bütün mesele hangi hallerde doktora başvurmak gerektiğini anlayabilmektedir.

Hastalıkları teker teker sıralayarak “doktor çağrılacak zaman işte burasıdır” demeye elbette imkân yoktur. Yani, her başağrısı için doktora giden meraklılarla, altı gündenberi barsağı tıkandığı halde bunu lavmanla tedaviye kalkan iki ayrı uç arasında, herkesin tayin edebileceği sınırları tartışmak gerekir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO