Gündem Postasi

İğneli Saç Ekimi Nasıl Bir Yöntem?

İğneli Saç Ekimi Nasıl Bir Yöntem?
05 Haziran 2018 - 20:28 'de eklendi ve 516 kez görüntülendi.

Bu yöntemin özelliği, köklerin alımı değil köklerin iğne ile yapılmasıdır. Saç ekiminde kullanılan ve en çok tercih edilen tekniklerden bir tanesidir.

İğneli saç ekimi nasıl bir yöntemdir?

İğneli saç ekimi ( lateralslit) ile yapılan operasyon da tek seansta 1500-2000 ya da 2500-3500 saç köklerinin ekim yapılacak bölgeye tek tek ince iğneler ile nakil yapılması işlemidir. Bu teknik hem hasta açısında hem de doktor tarafından sabır isteyen bir yöntemdir. Operasyon sonucunda doğal bir görünüme kavuşulmaktadır.

Dünyada kullanılma oranı çok yüksektir. Kökler iğne ile alınır. Ekilecek alanda düz kesiler yapmadan tekrar iğne ile ekim yapılır. Her kök için saçın mevcut durumuna göre açı verilir. Kökün kendi doğal yapı ve görünümüne göre delikler açılır. Dökülmeden önceki saçlardan bir farkı olmaz.

Bu yöntemin diğer yöntemlerle farkı nedir?

Operasyonun başarısı öncelikle doğal sonuçlar vermesidir. Saç ekiminde ekim yapılacakalanın cm2 saç yoğunluğunun doğru belirlenmesi operasyonun başarı ve kalitesini göstermesi yönünden önemlidir.

Ekim işleminde ince uçlu iğneleri kullanılması iyileşme süresini hızlandırmaktadır. 2-3 gün içinde iyileşme görülür. Dikkat edilmesi gereken husus ekim yapılan bölgenin sürtmeye ve darbeler maruz kalmamasıdır. Eğer kişi sadece saça sahip olmak istiyor doğallık aramıyorsa bu yöntemi tercih etmeyebilir. Fue peruktan teknik Türkiye’de her kinlikte yapılmamaktadır. Peruktan teknikte hastalar risk almamış olurlar. En çok talep eden kesim, ön hat çizgisi ve doğal saç çizgisi isteyenlerdir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO