Gündem Postasi

Jinekomasti Fiyatları

Jinekomasti Fiyatları
05 Haziran 2018 - 19:34 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

Jinekomasti ameliyatı fiyatları hastanın muhayenesinden sonra belirleniz yapan cerrah ve hastaneye göre değişkenlik gösterir.

Jinekomasti, aşağıda da açıklayacağımız sebeplerden dolayı erkek memesinin kadınsı özellikler kazanması, hızla büyümesi olayıdır. Bu hastalığın sebepler genel olarak hormonal değişiklikler, stres ve psikolojik sorunlardır.  Bu büyüme, genel olarak göğüslerin vücutta salgılanan hormonların değişmesinden sonra hızla yağlanması ve gelişim göstermesi ile oluşur. Fakat halk arasında bilindiği gibi erkek göğüs kaslarının gelişmesi jinekomasti olarak adlandırılamaz.

Jinekomasti çoğunlukla hormonlardan veya kullanılan ilaçların yan etkilerinden dolayı ortaya çıkmaktadır.  Erkeklerde hormonların değişmesinin en yaygın olduğu ergenlik dönemlerinde ortalama olarak %40 erkekte görülmektedir. Bu çağın devamında ergen erkeklerde vücudun gelişimini sürdürdüğü süreçte de %65 oranında jinekomasti görüldüğü binmektedir.  Ergenlikten sonra vücut değerlerinin sabitlenmesi ile birlikte bu vakaların çoğunluğu tekrar düzelmiştir. Ergenlik sürecinden sonra düzelmeyen jinekomasti vakalarının çoğunluğu zaten yağlanarak kadınsı görünüme sahip olunan göğsün alınan kilolarla yağları yakamama durumlarında görülmektedir.

Jinekomastinin düzeltilmesi, tedavisi genel olarak hastalığın iki ila dört yıl içinde kendiliğinden düzelmesinin beklendiği sırada kilolara, kullanılan ilaçlara ve hormon değerlerine dikkat edilmesi ve sürekli kontrolünün sağlanmasıdır.  Fakat kendiliğinden düzelmeyen jinekomasti durumlarında tek çözüm ameliyattır.

Bu ameliyat, öncelikle meme üzerinde hangi dokunun büyüdüğü, büyüyen dokuya sebep olan hormon ve büyümenin derecesi tespit edildikten sonra gerçekleşir. Ameliyattan önce gerekli diyetler uygulanmaya başlar ve ameliyat esnasında daha önceden tespit edilen büyüyen meme dokusunun fazlalık kesimlerinin kesilip alınması ile devam edilir. Bu teknik, sadece meme bezlerinde meydana gelen büyüme durumlarında uygulanır. Aşırı yağlanma ve memenin kilolardan sonra oluşan yağlanma durumlarında ise jinekomasti tedavisi, liposuction uygulanarak sağlanır. Fakat liposuction sonrasında alınan yağlardan dolayı memenin sarkmaması için ameliyata ek olarak cilt gerdirme operasyonları da uygulanmaktadır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO