Gündem Postasi

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı Dudak Dolgusu
06 Haziran 2018 - 14:04 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Geçici dudak doldurma yöntemlerini tercih etmek istemeyen bireylerin isteklerine cevap veren daha uzun süre kalıcı dolgu teknikleri de bulunmakta.

Bunların başında dudak silikonunu sayabiliriz. Dudak silikonu milimetrik küçüklükte açılan kesinin içerisinden dudaklara yerleştirilen uygun ebattaki silikonla yapılan bir işlem. Dolgun dudaklara sahip olarak isteyen bireylerin anestezi altında ameliyat olayı tercih etmeleriyle gerçekleştirilmekte. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu uygulamada ameliyat sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Küçük bir yara iziniz mutlaka kalacaktır.

Güvenli olan ve çok yeni olan bir diğer dudak doldurma işlemi de dudak ipliğidir.

Bu yöntem estetik camiasının en yeni ve en son tekniğidir. Bir takım alerjik nedenlerden dolayı dolgu maddesi kullanılamayan bireyler için son derece güvenli bir alternatiftir. Geleneksel dolgu maddelerine göre daha uzun ömürlü olmasına karşın hayat boyu sizinle kalmaz.

Dudak ipliği caprolactone olarak adlandıran maddeden üretilmiştir. Bu bütün dünyada cerrahi müdahalelerde kullanılan ipliklerin yapımında kullanılır. Ameliyat dikişleri bu maddeden yapılan iplikle atılır. Bu maddenin en önemli özelliği alerjen olmayışıdır. Ancak vücuda eridiği için sonsuza kadar bizimle kalmaz.

Dol maddesi olarak kullanıldığı alanlar:

  • Dudak büyütme,
  • Dudaklara şekil verilmesi,
  • Kırışıklıkların giderilmesi,
  • Bozuk olan ağız açısının şekillendirilmesidir.

Bu işlem son derece pratik ve minimum oranda cerrahi müdahaleyle yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi kullanılan işlemde mikro boyutta esnek bir enjektör kullanılarak dudağa yerleştirilir. Yan etkisiz olması bakımından güvenli bir yöntemdir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO