Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı
05 Haziran 2018 - 19:48 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Kulak vücudumuzun dış ortamdan gelen sesleri iç ortama aktaran önemli bir organımızdır. Başın iki yanında bulunan ve duymamızı sağlayan  kulak denge organını içinde bulunduran anatomik bir yapıya sahiptir. Kulak görmesek bile işiterek yön tayini yapmamıza da yardımcı olur olur. Son yapılan çalışmalarda kulağımızda oluşan istenmeyen şekil bozuklukları da estetik müdahelerle düzeltilmektedir.

Kulak estetiği genellikle ayrık olan ve hoş görünmeyen kulakları, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya daha büyük kulakları küçültmek amacıyla yapılır. 4 ila 10 yaş çocuklarda tercih edilen bir operasyondur. 4 yaş itibariyle kulaklar gelişmiştir. Bu operasyonlar erişkinlere de yapılabilir fakat operasyonlar ne kadar erken yapılırsa çocukların dış çevrede karşılaşacağı problemler daha az olacaktır. Kepçe kulak dışında estetik müdahalelerle düzeltilebilecek rahatsızlıklarda vardır. Bunlar arasında kulak üst kemiğinin aşağı ve öne kıvrımlı olması, çok küçük kulak ve dış kenardaki doğal kıvrımlarının kaybolması olabilir. Ayrıca büyük kulak memelerine yapılacak estetik operasyonlar vardır. Bunların dışında doğuştan veya sonradan bir kaza sonucu kulağın kaybedilmesi de estetik müdahelerle düzeltilebilir. Kulak estetiğinde en çok yapılan operasyon kepçe kulağın düzeltilmesidir. Bu operasyon ameliyat sayılmayacak kadar basit ve rahat bir operasyondur. Bu operasyon ip yardımıyla yapılmaktadır. Kulağın arka yüzeyi uyuşturulur. Deri altından geçirilen ipler kulakla birlikle çektirilerek arkaya sabitlenir ve bir takım müdahelerle bu rahatsızlık düzeltilmektedir. Operasyon yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. Kepçe kulak estetiği operasyonu genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren kişinin ruh sağlığını düzelten ve kişinin moralini,  düzelten ve kendine güvenini artıran bir estetik müdahaledir.

Alternatif tıbbın ilerlemesiyle kulaktaki şekil bozuklukları ufak müdahalelerle düzeltilmektedir. Müdahalelerden sonra kulakta iz kalmaz. Bu sorunlar karşısında estetik cerrahi işe yaramakta ve çok da avantajlı durumdadır.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER