İlk Yazı Nasıl Olmalı?

Merhabalar arkadaşlar ve değerli takipçiler böyle sıradan bir giriş ile başlamak istedim, bu benim ilk yazım ve İlk Yazı Nasıl Olmalı? sorusundan dolayı bunu yazmam bir kaç günümü aldı açıkçası. ilk yazıyı kafada oluşturmak gerçekten zahmetli ve nasıl başlayacağını bilmeden bir yapboz başına geçmiş gibi bir hisse kapılmanı sağlıyor, saatlerce veya günlerce bu konuda kafanı yormak gerekebilir nasıl bir cümle yapısı veya nasıl bir hitap ile başlamalıyım gibisinden düşüncelerdir bunlar, cümlenin başında “değerli takipçiler” yazarak başladım fakat işin komik kısmı henüz bu yazımı okuyacak takipçim bulunmamakta ama bunu yazmamı tetikleyen unsur “öz güven” bu konuda devreye girdi ve bana çok basit gibi görünen ama oldukça anlamlı bir kelime söyledi “sıradan ol” bu sıradan ol kelimesi çoğumuz için herkes gibi ol, onlar ne yapıyorsa sende yap gibi bir kelime olabilir fakat bu kelimenin tamamını söyleyecek olursam “sıradan ol ama ön sıradan” çok güzel ve anlamlı bir kelime bana göre.

Girişi çok uzattım, aslında daha önce bu metin kafamda oluşturmuştum, bu konuya başlamadan önce ilk açılış olarak kendimi tanıtmak gibi bir düşüncem vardı fakat tam yazmaya başladığım an aklımda hadi şunu da yazalım bunu da yazalım diye bir başka düşüncelere gidiverdim.

Ben Kimim?

Açılışta bu konuya değinemedim ve biraz geçte olsa yazımın son kısımlarında sizlere kendimi tanıtmak istiyorum.
Kimim sorusuna cevap olarak alan adından anlaşılabileceği gibi ismim Eren, Süleyman Demirel Üniversitesinde Elektronik Haberleşme Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 25 yaşındayım ve 3 Ağustos 1991’de Bursa’da doğdum. Halen doğup büyüdüğüm yer olan Bursa’da yaşıyorum. Bilgisayarlarla vakit geçirmeyi seven ve Bursa’da bir veri merkezinde çalışan sistem uzmanıyım. Bu blogu, iş ve günlük hayatımda edindiğim bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşabilmek ve gelecekte bakıp hatırlayacağım birkaç cümle biriktirmek amacıyla kurdum.

Neler yapmaktan hoşlanırsın?

Tatil günlerimde kışın snowboard yapmayı yazın yüzmeyi severim ve imkan oldukça diğer outdoor sporlarla ilgilenirim. İşten vakit kalan zamanlarda benim için hobi olan bu kişisel blog olarak kullanacağım sitenin ve haricindeki sahip olduğum 2 web sitem üzerinde çalışmalar yaparak ve geliştirmeye çalışarak boş vakitlerimi doldurduğumu söyleyebilirim. Ve bu işleri yaparken genelde klasik rock ve blues dinlemekten oldukça keyif alırım.

Ne tür içerikler oluşturacaksın?

Bu konuda henüz karar veremedim açıkçası fakat genel olarak “Teknoloji” kategorisinden başlayıp “Maceralarım ve Seyehat” kategorisinde zihnimizi ve bedenimizi uyaran aksiyon dolu deneyim ve aktiviteleri kovalıyor, ölmeden önce yapılacaklar listemin üzerine bir bir çizik atıyorum, yolculuklarım ve başımdan geçen olayları, gezdiğim gördüğüm yerleri, deneyimlerimi ve maceralarımı paylaşmayı düşünüyorum, “Linux işletim sistemleri” ve “sunucu sistemleri” kategorilerinde ise mesleğimle ilgili bilgiler paylaşmayı düşünüyorum. Tabi bunların arasına daha değişik gündeme ve kafama göre de kategoriler eklenebilir.

Kendimden bahsederek ve ilerleyen zamanlarda ne gibi paylaşımlarda bulunacağım ile ilgili bilgiler vererek “İlk Yazı Nasıl Olmalı” sorusuna cevap ve örnek niteliğinde ilk yazımı yazmak istedim. Umarım okurken sıkılmadan vakit geçirmenizi sağlamışımdır, hatalarım var ise iletişim bölümünden bana ulaşırsanız yada yorum olarak belirtirseniz gerçekten sevinirim diyerek yazıma son vermek istiyorum kendinize iyi bakın.