Gündem Postasi

Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak Estetiği Fiyatları
05 Haziran 2018 - 19:42 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

Kulak Estetiği Fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişim gösterebilir. Örnek vermek gerekirse kulak ameliyatını yaptıracağınız şehre göre, hastaneye göre, lokal anestezi veya genel anesteziye göre değişen fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat Kulak Estetiği ameliyatı fiyatları ortalama 1000 dolar ile 2000 dolar arasıdır.

Kulak işitmemizi ve vücudumuzun dengesini sağlayan önemli bir organımızdır. Başımızın iki yanında bulunmaktadır. Kulak ana hatlar olmak üzere üç kısımdan oluşur. Bunlar dış kulak, orta kulak ve iç kulaktır. Dış kulak; en dışta sesleri toplayıp yönlendiren kulak kepçesinden oluşur. Orta kulak; temporal kemik içerisinde altı duvarlı bir kemik boşluğudur.  İç kulak ise;  birbirleriyle birleşen bir takım kanallar ve boşluklardan oluşmaktadır.

Kulağın işlevsel öneminin yanı sıra yüz estetiği açısından da yüzdeki diğer organlarla uyumluluğu sağlayan estetik değeri de vardır. Kulak estetiği, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan nedenler sonucu bozulabilir, hem fiziksel hem de psikolojik problemlere yol açabilir. Kulak işitme organımız olarak varlığımızı sürdürebilme, yaşam kalitesini sağlama, iş hayatı ve sosyal ilişkilerin düzenlenmesi açısından çok büyük öneme sahiptir. Kulağın işlevsel öneminin yanı sıra yüz estetiği açısından da yüzdeki diğer organlarla uyumluluğu sağlayan estetik değeri de vardır. Kulakta istenilmeyen şekil bozuklukları estetik müdahaleler ile düzeltilebilir. Kulak estetiği, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan nedenler sonucu bozulabilir, hem fiziksel hem de psikolojik problemlere yol açabilir. Kulak estetiğinin yapılmasının en önemli nedenlerinden biri kepçe kulaktır. Bu rahatsızlığın düzeltilmesi cerrahi müdahaleye gerek kalmadan estetik müdahale ile gerçekleşmektedir. Bu rahatsızlık ip yardımıyla yapılmaktadır. Kulakların arka yüzü uyuşturulur, deri altından geçirilen ipler yardımıyla kulak arkaya doğru çektirilerek sabitlenir. Bu rahatsızlık bu şekilde düzeltilebilir. Ayrıca kulak kıvrımları zayıf olan kişiler bir takım daha (kıkırdak şekillendirme) tedavi görerek kulak kıvrımlarını da düzelttirebilir.

Kepçe kulak estetiği, sadece kulağın dış görünüşünü düzeltmekle kalmaz, psikolojik durumunuzu da düzeltir. Bu tip durumlarda kulak estetiği yaptırmanız gerekmektedir. Artık kulaklarınızı örtmek için saçlarınızı uzatmak zorunda kalmazsınız.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO