Gündem Postasi

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği
05 Haziran 2018 - 19:39 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

Kulağımız işitme işlevini görmektedir ve aynı zamanda denge organını içinde bulunduran anatomik bir yapıya sahiptir. İki göz yardımıyla nasıl görüyor isek kulağımız sayesinde de işitme ve yön tayininde bulunuruz. Dikkat edersek görme engelli kişiler kulakları sayesinde her şeyi başarabilirler. Bu yüzden kulak vücudumuzun vazgeçilmez ve önemli bir parçasıdır.

Son zamanlarda alternatif tıbbın gelişimiyle kulakta istenilmeyen şekil bozuklukları da estetik operasyonlarla düzeltilebilmektedir. Bu operasyonların başında çok bildiğimiz kepçe kulak rahatsızlığı estetik müdahalelerle düzeltilmektedir. Kepçe kulak kulakların olması gerektiğinden birazda açık şekilde baştan ayrık gibi olması haline denir. Kepçe kulak probleminde kulakların açık durmasıyla hatta halk arasında “şebit kulak “ tabiri ile isimlendirilen kulak şeklidir.Kulak kıvrımlarının az gelişmiş ya da hiç gelişmemiş olabilir, bu durumda kulak kepçesi bir kaşığın iç yüzü gibi daha düz görünüm alır. Kepçe kulak estetiği için en uygun zaman aralığı okul öncesi beş altı yaş arasıdır. Bu aralık kişililerin psikolojik olarak tesir altında kalmamaları için önemlidir. Bunun dışında da kepçe kulak estetiği her yaşta da yapılabilir. Estetik açıdan kepçe kulak tedavisi iple yapılır. Bu tedavi ameliyat sayılmayacak kadar küçük bir tedavidir. Bu tedavide kulakların arka yüzü uyuşturulur. Deri altından geçirilen ipler ile kulak arkaya doğru çektirilerek sabitlenir. Kıkırdak şekillendirme ile birlikte yapıldığı takdirde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Kulaktaki kıvrımları gelişmemiş olan kişilerde özellikle kıvrım oluşturmak üzere o dokunun şekillenmesi gerektiğinden çeşitli kombinasyonlar uygulanabilir. Bu rahatsızlık bu şekilde düzeltilebilir.

Kulak estetiği psikolojik etkilerin tesiri altında kalmamak ve kulakların şeklini düzeltmek için önemlidir. Yukarda bahsettiğim bu küçük operasyonla yapılabilecek bir estetiktir. Bu gibi durumlarda kulak estetiği önemli bir yere sahiptir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO