Gündem Postasi

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları
05 Haziran 2018 - 19:58 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Lazer Epilasyon fiyatları estetik sektöründe rekabetin en çok yaşandığı dallardan biridir . Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz şehir , bölgeye göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir uygulama hakkında bilgi için aşşağıdaki makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Günümüzde en modern epilasyon yönetimi lazer epilasyonda önemli olan ışığın dalga boyudur. Işın kıl köklerine uygulanarak kıl kökündeki renk veren hücrelere etki eder.  Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşerek kıl kökleri kalıcı olarak tahrip olur. Bu bölgelerdeki kıl çıkışı bu şekilde engellenmiş olur.

Önemli olan kılın yapısı ve cildin rengidir. Kılın kalın koyu renkli sert ve cildin açık renk olması lazerepilasyonun başarılı olmasının en önemli etkilerindendir. Gözlenerek veya gelişmiş kliniklerde de bazı cihazlarla cilt tayini yapılmaktadır.

Yine cildin rengine ve kıl yapısına göre seanslar belirlenir. Yüz için 4-6 seans yeterli olabileceği gibi, vücuttaki tüyler 8-10 seans sürebilir. Lazer epilasyonda soğutucu cihazlarla acı hissettirilmemesi amaçlanır. Hassas bölgelerde acı azaltan kremler kullanılır.

Epilasyon için farklı lazer türleri kullanılabilmektedir. en çok kullanılan alexandtire lazer uygulamasıdır. Alexandtire lazer tüylerin köklerine kadar temas ederek kalıcı sonuçlar alınmasını sağlar. 3 cm den uygulanmasıyla yanık ve hijyen sorunlarına neden olmaz.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Göz kapakları çevresi dışında her bölgeye uygulanabilir.

14 yaş üstü bayan ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir.Hamilelerin yaptırması uygun değildir. Enfeksiyon olan bölgelerde, epilepsi hastalarında, deri hastalıkları olan hastalarda bu uygulama yapılmaz. Güneş yanıkları ve bronzlaşmış tene uygulanmasın hem başarısız sonuçlar alınmakta hem de bazı yan etkiler ortaya çıkmaktadır.

Lazer epilasyonundan sonra 2 gün güneş ışınlarından korunmak gerekir. Cildin kuruyacağından dolayı nemlendirici kullanılmalıdır.

Lazer epilasyonun henüz bilindik bir zararı tespit edilmemiştir. Bilim adamları lazer yöntemi ile tedavinin zararlarını araştırmakta fakat henüz bir bulguya rastlamamışlardır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO