Gündem Postasi

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir
05 Haziran 2018 - 19:56 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

Lazer epilasyon tüylerin köklerinin tahrip edilerek bir daha çıkmasını engellemek amaçlı yapılan bir epilasyon türüdür. Verilen lazer ışını uygun boyutta olmadığında ısı kıl köklerine kadar derinlere inmez, kıllar temizlenmiş gibi görünür ancak kıl kökünde tahribat olmadığından tüyler tekrar çıkacaktır, başarılı bir uygulama olmayacaktır.

Uygulamanı başarılı olduğunu anlamak için 6 ay beklenerek lazer epilasyonu yapılan bölgelerde tekrar kıl çıkıp çıkmadığına bakmak gerekir.

Koyu ciltlerle açık ciltler arasında da farklılıklar vardır. Koyu renkli ciltlerde renk veren hücreler daha fazladır. Tüy renkleri bölgeye ve kişiye göre değişkenlik gösterir. Vücutta bulanan tüylerin kökleri seyrek daha yüzeyde, yüz bölgesindeki tüyler ise kökleri daha derin ve daha çoktur bu bölgelerin derisi ince olduğu için de ağrı daha çok hissedilir.

Koyu renkli tüylerde yapılan epilasyon daha başarılı olacaktır. Açık renkli tüylerde başarı daha az olmaktadır. Açık renkli ve tüyleri çok ince olanların uzmanların yönlendirmeleriyle iğne epilasyonu yaptırmaları daha uygun olacaktır. Lazer epilasyonu yapan merkezler ilk olarak cilt tipi tayini yapmaları oldukça önemlidir. Çünkü cilt ve tüy yapılarına göre ayrı yöntemler ve yaklaşımlar uygulamak gerekir.

Vücut bölgelerindeki tüyler için iki ay ara verilerek 4 veya 6 seans, ciltteki tüyler için bir ay ara verilerek 6 ve ya 12 seans uygulanması gerekebilir. Seans sayıları yine kişiden kişiye değişkenlik gösterir.  Küçük dozlar uygulanarak seans sayıları uzatılmamalıdır. Etkin dozda epilasyon uygulanmalıdır. Lazer epilasyonuyapacak olan merkezler dikkatle iyi bir şekilde araştırılmalı ve çalışılan ortamın hijyenik ve malzemelerin tamamen steril hale getirilmiş olması mühimdir. Epilasyonu yapan kişinin alanında uzman deneyimli, sertifikalı olması gerekmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO