Gündem Postasi

Liposuction Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı
05 Haziran 2018 - 20:03 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Liposuction Ameliyatı yağ aldırma operasyonudur. Estetik ameliyatlarının toplumda en çok bilinen yöntemidir. Hatta dış ülkelerde estetik ameliyatlarında ilk sırayı almaktadır. Son yıllarda Hazır beslenme şekli, hareketsiz ve stresli yaşam biçimi insanların fazla kilolarlabirlikte yağ birikimi artış göstermiştir. Bölgesel yağlanmada buna orantılı bir biçimde artmaktadır. Budurumda kendini iyi hissetmeyen  kişiler liposuction bir kurtuluş yolu olarak seçmektedirler. Ancak kilo aldım hemen gidip yağlarını aldırayım düşüncesindeyseniz büyük bir yanılgıya düşebilirsiniz.

Liposuction Ameliyatı derinin altından atılan küçük kesiklerle, kanüller (ince tüp) aracılığıyla, vakum işlemi yapılarak vücutta fazladan yağın çekilerek alınması işlemidir. Kilo vermek amacıyla yapılmaz. Biriken yağların vücuttaki kötü görüntüsünü düzeltmek amaçlı kullanılır. Boyuna göre kiloları normal olup, şekil bozukluğuna neden olan bölgesel yağları almak için kullanılır. Günümüzde yağ aldırma işleminin nasıl yapıldığını bilmeyenler bu operasyonu tamamen kasaba gider gibi yağların alınıp gelindiğini zannetmektedirler. Oysaki mesele hiç de öyle değildir. Yağ aldırma işlemi önemli bir operasyondur ve ehil kişilerce yapılmalıdır.

Basen, karın, bacak içi, gıdı gibi bölgesel yağların en çok görüldüğü yerlerdeki yağların alınmasındaki yöntemlerin içerisinde liposuction avantajı en çok olan yöntemdir. Liposuctionın diğer yöntemlerden farklı olmasının nedeni, diğer ameliyatsız yöntemlerde yağı dışarı çekilme işlemi yoktur.  Diğer yöntemler yağ dokusundaki hücreleri öldürmeye yönelik işlem uygularlar. Ancak bu her zaman istenilen sonucu vermez.

Liposuction nerelerde kullanılır?

Ayrıca liposuction erkeklerde meme büyümesinde kullanılır.Boyun, karın germe ve meme küçültme ameliyatlarında en başarılı şekillendirmeyi sağlamak için kullanılır.

Selülitlerde, popo kaldırmada, sık kilo alan veren kişilerde, sarkmalarda, orta yaş üzeri kişilerde, doğum yapan bayanlarda hele hele kilo verme işlemlerinde liposuction tercih edilen yöntem değildir

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO