Gündem Postasi

Liposuction Yöntemi ile Göğüs Küçültme

Liposuction Yöntemi ile Göğüs Küçültme
05 Haziran 2018 - 19:26 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Bölgesel yağlardan kaynaklanan vücut estetiğinin bozulmasından dolayı sıkıntı yaşayanların kullandığı liposuction yöntemi göğüs küçültmeamacıyla da uygulanmaktadır. Sadece liposuction ile göğüs küçültme olması için göğüs sarkıklığın az bir oranla ya da hiç olmaması gerekmektedir. Bir de küçültmelerin az bir oranda olması gerekmektedir.

Göğüslerin derisinin de kaliteli olması gerekmektedir. Elastik yapısı kaliteli olması liposuction yönteminin daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Meme sarkıklığı fazla olan ve meme gerginliği az olan bayanlarda yöntemin başarılı olma olasılığı düşmektedir.

Önceden muayene ile liposuction ile göğüs küçültme yöntemine karar verilip seçilen hastalarda bu tekniğin avantajı kesilerin ve izlerin az olmasıdır. Bu yöntemde kullanılan tüplerin yani kanüllerin çapı 2 ile 5 mm olmasın kesilerin çok küçük olmasını sağlamaktadır.

Göğüs küçültme ameliyatları genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılan yöntemdir. İşlem yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir. İşlemden hemen sonra özel sargı ve sutyenlerin 3 ya da 4 hafta kadar giyilmesi gerekebilir. İş hayatına dönmek ise sadece 4-5 gün almaktadır.

İşlem için kriterlere uygun göğüslerde diğer yöntemlere göre başarı oranı daha fazla olduğu bilinmelidir.Erkeklerdeki meme büyümesi (jinekomasti)nin de tedavisinde de kullanılmaktadır. diğer yöntemlerden daha etkili ve istenilen sonuçları vermektedir.

Her operasyonda olduğu gibi liposuction ile göğüs küçültme operasyonlarının yapılmasından sonra düzenli kontrollere gidilmeli beklenmeyen etkilerde doktorunuzla hemen iletişime geçmeniz doğabilecek başka sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO