Gündem Postasi

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi
05 Haziran 2018 - 20:20 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

Meme küçültme operasyonlarının asıl amacı ne kadar sağlık sorunlarını gidermek için yapılmış olsa da kadınların ruhsal durumları da önemli bir unsurdur. Bu operasyonlar bir anda karar verip yapılacak bir ameliyat değildir. Sıkıntılarından kurtulmak için yanlışlar yapmamalıdır. İyice düşünüp ve araştırıp bir kaç doktor ile görüşülüp daha sonra aileniz ile karar aşamasını tartışmalısınız.

Hastane ve uzman doktorun kalitesi ne derece önemlidir?

Elbette ki önemlidir. Hijyenik şartları kullanılan malzemeler ve operasyonu gerçekleştiren uzmanın işinin ehli ve alanında kendini ispatlamış olmalı yeterli düzeyde araştırılmalı konuşulup, fikir alış verişi yapılarak kafadaki bütün soruları cevaplanması sağlanmalıdır. Fazla büyük göğüsler fiziksel ve sağılığı etkileyecek sorunlara yol açmaktadır. Hekiminiz ölçüleri alarak yaşınızı da göz önüne alarak sonuçlar hakkında bilgi vermelidir.

Operasyonun avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ameliyatın avantajları dezavantajları hastaya iyi anlatılmalıdır. Meme ucunun çapının küçüleceği koyu renkli bölgenin yukarıya kalkacağı belirtilmelidir.Meme küçültme ameliyatından sonra bebek sahibi olup emzirmeyi planlayan hastalar bunu doktoruyla paylaşmalı muayene sonucuna göre emzirilebilen v ya emzirilemeyen tekniklerden bir tanesi uygulanmalıdır.

Kan tahlilleri ve röntgen çekimleri yapılmalıdır. Kan nakillerine gerek duyulmayan bir operasyondur. Operasyon yaklaşık olarak 2-4 saat gibi bir sürede tamamlanır.  Bu operasyonlar hastanede yatılarak yapılmalı hastanın birkaç gün hastanede kalması sağlanmalıdır. Meme küçültme ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Operasyonun rahatlığı açısından ve hasta psikolojisi açısından son derece önemlidir.

Başarı oranları son derece yüksek olan meme küçültme ameliyatları hastalar için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bu da bayanların psikolojik olarak büyük bir rahatlama oluşacaktır. Ancak ameliyat sonrası doktor kontrollerini ihmal etmemelidir. Her hangi bir komplikasyon olursa acil olarak operasyonu gerçekleştiren doktora başvurulmalıdır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO