Gündem Postasi

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası
05 Haziran 2018 - 20:21 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

Memelerle ilgili rahatsızlıkları olan bayanların bu konuyla ilgi bir uzman ile görüşüp problemlerini ilettikten sonra birlikte tartışarak eğer gerçekten gerekli olduğu düşünülüp karar verilmelidir. Meme küçültme ameliyatlarında hasta hastanede birkaç gün kalması gerekmektedir. Bu durum her hangi bir komplikasyona karşı bir önlem olarak düşünülmelidir.

İyileşme süreci ağrılı bir süreç midir?

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da operasyon sonrası bakım ve iyileşme süresi vardır. Ameliyatta memelerin yanlarına ince tüpler takılır ki olabilecek kanama ve sıvıların dışarı atılması sağlanır. Bu tüpler 3. Günün sonunda çıkartılır. Tüplerin çıkartılması büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Ağrılar elbette ki olacaktır. Fakat yeterli dozda ağrı kesici verilerek hastanın normal yaşamının etkilenmemesi sağlanır.

Ameliyat sonrasında normal yaşam dönmek kolay mıdır?

Meme küçültme operasyonu sonrası uygun bir çamaşır veya ince bir sargı kullanılır. Bir hafta içerisinde normal yaşam dönülebilir. Yaklaşık on gün sonunda dikişler alınmadan vücutta deriye kaynama yaparak ameliyat izi geçmektedir. Operasyon sonunda bayanların göğüslerinde birtakım şişlikler olması normaldir. Bir hafta sonra şişlikler iner ve meme asıl görüntüsüne kavuşur. İlk aylar memeler daha dik yukarıdan gözükür ancak birkaç ay sonunda normal görümüne kavuşur.

Hasta ne kadar süre sonra spora başlayabilir?

Güç gerektiren ağır sporlar yapmak için en az 4 ay beklemek gerekir. Doktor kontrolünden sonra başlanması daha doğru olacaktır. Operasyon sonrası oluşacak şişliklerden kaynaklanan his kaybı yaşanır. Meme üzerinde oluşacak kurumalarda yumuşatmak amaçlı pomadlar kullanmak iyi gelecektir.

Adet dönemlerinde göğüslerde ağrılar meydana gelecektir. Ancak zamanla vücut bunu düzenleyerek şikâyetler azalacaktır. Meme küçültme operasyonları genel olarak en iyi sonuçların alındığı bir ameliyattır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO