Gündem Postasi

Meme Küçültme Operasyonu

Meme Küçültme Operasyonu
04 Haziran 2018 - 19:02 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

MEME KÜÇÜLTME OPERASYONU NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Memelerin ağırlığı ve sarkıklığı, kadında sırt boyun ağrılarına neden olabiliyor, kamburluğa yol açabiliyor. Hatta yatarken nefes almada güçlük çeken kişilerle bile karşılaşabiliyoruz. Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabiliyor, yaralar açılabiliyor ve günlük fiziksel aktiviteler sınırlanabiliyor. Ayrıca iri meme, giysi seçimi  konusunda zorluk yaratırken,kadının kendini beğenmemesi de sosyal  ve psikolojik sorunlara sebep oluyor. Meme küçültme operasyonuyla; göğüslere doğal  bir görünüm kazandırılıyor, bu sorunlar ortadan kaldırılıyor ve kişinin yaşamı kolaylaşıyor.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME NEDİR? AMELİYAT TEKNİKLERİ KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Göğüs küçültme tıp literatüründe mamoplasti adını almaktadır. İri ve aynı zamanda dolgun göğse sahip olmak her zaman kişi için olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Örneğin iri ve büyük aynı zamanda da dolgun göğse sahip bayanlar kıyafet seçiminde de oldukça zorlanmaktadır.

Çağımızda ise kadın için ideal göğüs büyüklüğü nedir? Sorusunun cevabı ise bayanın vücut hatlarına ve ölçülerine uygun büyüklüğe sahip olan göğüslerdir cevabı verilebilir. Göğüsler gebelik sonrasında emzirme dönemi için oldukça önemli bir yere sahip olmakla birlikte günümüzde bayanı simgeleyen de bir halde almıştır. Diğer tüm organlarda olduğu gibi göğüslerde bayandan bayana değişim göstermektedir. Bazı kadınların göğüsleri normal boyutlara ulaşırken, bazı kadınları göğüsleri ise gelişim problemi yaşamakta ve gelişmemektedir. Bazı kadınların ise bir göğsü gelişimini tamamlarken diğer göğsü küçük kalabilmekte bu durumda göğüs estetiğini olumsuz bir biçimde etkileyebilmektedir.

Bazı kadınların ise göğsünde anormal dereceye kadar ulaşan büyüme meydana gelebilmektedir bu tarz durumlarda ise yapılması gereken başvurulması gereken yol göğüs küçültme operasyonudur. Meme küçültme egsersizlerinin – göğüs küçültme hareketlerinin hiçbir faydası olmaz. İri göğüsler bayanın hareket kabiliyetini sınırlandırmakta, sırt kısmında, omuz kısmında ve boyun kısmında ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Aynı zamanda omuz düşüklüğüne ve yanı sıra da askı yaralarına sebebiyet verebilmektedir. İri göğüsler bayanın psikolojisini de olumsuz etkileyebilmekte ve depresyona neden olabilmektedir.  Meme aralarında ve memelerin alt kısmında pişiğe neden olabilmekte ve yanı sıra mantar oluşumuna neden olabilmektedir.

Ameliyat bilgileri;

Göğüs küçültme operasyonu uygun ve steril bir ortamda gerçekleştirilmedir. Uzman bir hekim tarafından yapılması operasyon sonunda oluşabilecek olumsuzlukların engellenmesine neden olabilmektedir. Genel anestezi yöntemi uygulandıktan sonra gerçekleştirilmelidir.  Ameliyat süresi ise memelerin büyüklüğü ile ilişkili olarak en geç 4 saat içinde gerçekleştirilmektedir. Kişi operasyonun hemen ardından ayağa kalkmamalı en az 1 ya da 2 saat beklemelidir.  Operasyon bitiminde göğsün iç tarafına kan toplanmasını ve bunun yanı sıra vücut suyu birikimini engellemek adına dren ismi verilen plastik tarzda tüpler konulmaktadır. Hasta ise ilk kontrolünü taburcu olduktan en geç 1 hafta içinde yapılmaktadır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO