Gündem Postasi

Niçin spor yapılmalı?

Niçin spor yapılmalı?
03 Haziran 2018 - 0:44 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

Niçin spor yapılmalı?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda biz oyunseverlerin çok ihmal ettiği olay olan spor hakkında biraz konuşmak istedim. Vücudun belli gereksinimleri olduğunu ve bunları belli aralıklarla yapmamız gerektiğini zaten biliyoruz. (Yeme, içme vb.) Bence spor da bunlardan biri. Zaten günlük evden okula, işe vb yürümemiz de bir spor, hareket sayılır.

Ne sıklıkta spor gerekli?

Öncelikle ben doktor değilim arkadaşlar belirteyim. :D   Ama şu sıralar spor yapmaya başladığımiçin böyle bir yazı yazma ihtiyacı hissettim. Biz oyunseverlerin gününün çoğu zaten bilgisayar başında geçirdiği düşünülürse bu konuda eksiğimiz olduğu görülüyor. O yüzden ne yapın derim, öğrenciyseniz sportif oyunlara zaman ayırın futbol, basketbol vb. gibi oyunlar hem sosyalliğinizi artıracak hem de sizi zinde tutacak oyunlardır. Eğer bunlara ayıracak vaktiniz yada böyle bir çevreniz yoksa her yerde birçok spor salonu var,  bunlara yazılın ve bence en az haftada 2 kez hoca eşliğinde çalışın. Sadece kas aletlerine yüklenmeyip koşu, bisiklet gibi kondisyon aletlerini çalışmanız da ayrı bir tavsiyem olacaktır.

Spor salonu ücreti konusunda sıkıntı olursa ise birçok belediyenin bu hizmeti verdiğini ben biliyorum, biraz araştırmanız yeterli olacaktır bence. Bu da olmaz başka birşey diyenlere ise sabah koşusunu tavsiye edeceğim. Özellikle şehir merkezinden uzak oturan arkadaşlar sabahları yarım saat erken uyanıp koşsalar cidden çok faydalı bir hareket olacaktır, ayrıca güne zinde başlamış olacaklar. Bunun gibi fırsatları gözden kaçırmamalıyız, hem maliyetsiz hem de çok faydalı daha ne olsun! :D

Örnek göster bize!

Herkese bir örnek teşkil etmesi açısından bir resim paylaştım aşşağıda. :D İdolümüz bu olsun arkadaşlar, artık unutmayalım sporu, unutunca bu gelsin aklımıza başlayalım yeniden çalışmaya. (Not: Kaslı adam resimleri de paylaşabilirdim ama sizcede o numaralar sıkmadımı? Artık dürüst olalım kendimize karşı spor yapan zinde kalır zaten, neyi ispatlamaya çalışıyoruz?)

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO