Gündem Postasi

Odaklanma Problemi Yaşayanlar İçin Sessizlik Kaskı

Odaklanma Problemi Yaşayanlar İçin Sessizlik Kaskı
04 Haziran 2018 - 15:25 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

Odaklanma problemi yaşayan ve kalabalık ortamlarda çalışma gibi zorunlulukları olan insanlar için “mucize” düzeyindeki bu buluş, bir Ukrayna firması tarafından geliştirildi. Helmfon adındaki bu kask, ayrıca kişiye özel olarak da üretilmekte.

Kaskı taktığınızda somut dünyadan kendi iç dünyanıza bir yolculuk bekliyor sizi. O iç dünyada ise gereksiz gürültüler ve dikkatinizi dağıtacak hiçbir faktör bulunmuyor. Tek eksi yönü görüşünüzü kısıtlaması. Boyun tutulması gibi düşünün; görüş açınızı genişletmek için kendinizi de baktığınız yere doğru çevirmeniz gerekmekte. Direkt bakışa hiçbir engeli olmamakla birlikte çevreye göz gezdirmekte zorlanabiliyorsunuz. İş odaklı kullananlar bu durumdan da memnun; çevredeki nesnelerin dikkatlerini dağıtamadıklarını söylemekteler.

Ukrayna halkı, icadı duyduğunda tek bir ortak problem belirlemişler o da “akıllı telefon” sorunsalı. Nomofobi’ye doğru giden akıllı telefon tutkumuzu eksi yönde etkileyebilir mi sorunsalı kafaları karıştırırken Sessizlik Kaskının mucitleri ise buna da çözüm geliştirmiş. Kaskın içerisinde mikrofon, kulaklık ve akıllı telefon tutacağı mevcut olmakla birlikte bir sonraki versiyonunda bluetooth bağlantıya kadar uzanacak geniş yelpazeli bir teknoloji paketli kask çıkaracakları ise gündem konusu. En güzel tarafı ise kaskın, özel ses geçirmeyen materyallerden üretildiği için dışarıdaki tüm sesleri absorbe ettiği gibi içeriden konuşulan hiçbir sesi de dışarıya vermemekte. Şirket içerisindeki gizliliği de korumak için gayet ideal bir kask tasarlamış Ukrayna’lı bilişimciler. Tüm dünya materyalleri gibi canlı ve çekici renklerle üreterek kendi içerisinde de popüler kültüre hizmet ediyor oluşu insanlara daha cazip kılmakta Sessizlik Kaskını.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO