Gündem Postasi

Qualcomm ve Samsung Snapdragon 845 İçin Bir Arada

Qualcomm ve Samsung Snapdragon 845 İçin Bir Arada
02 Haziran 2018 - 17:43 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

Android Headlines’ın raporuna göre ABD’li çip üreticisi Qualcomm’un, yeni bir üst düzey Qualcomm çip setini şimdiden geliştirildiğini ve gelecek yılın amiral gemisi akıllı telefonlarının önünü açacağı iddia ediliyor.

Snapdragon 845 Artıları

Bilindiği üzere Snapdragon 835 çipi, 10nm olduğu için uzun bir süre manşetlerde bulundu. Bu,Qualcomm için büyük bir başarıydı. Çünkü o sırada 14nm ve 16nm’lik çip setler kullanılıyordu. Qualcomm yaptığı açıklamada, 10nm’ye geçmenin % 27 daha yüksek performans ve % 40’a kadar daha düşük güç tüketimi sağladığını söyledi. Yeni üretim süreci daha hızlı bir performansa ve pil ömründe yüzde 20-25’lik bir artışa neden olacak. Snapdragon 845  çip seti, geliştirilmiş gerçeklik vesanal gerçeklikteki performansı artıracak. Böylece geliştiriciler Science Times’ın bildirdiği ek gücten faydalanılmasıyla kullanıcılara daha kapsamlı ve daha iyi deneyimler sunabilecek.

Snapdragon 835’in bu yılın başlarında çıkması gerekiyordu. Ancak Samsung, Galaxy S8’in piyasadaki en yeni işlemciye sahip ilk cihaz olmasını sağlamak için tüm işlemci stokunu satın aldı. Galaxy S8’in piyasaya sürülmesinden sonra Xiaomi gibi diğer şirketler, Snapdragon 835 işlemciyle amiral gemisi cihazlarını daha ileri götürdü.

Hal böyle olunca Snapdragon 845 çip setinin kullanıcılara Snapdragon 835 modeline göre daha yüksek performans ve çok daha düşük güç tüketimi imkanı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Qualcomm ve Samsung Snapdragon 845 İçin Bir Arada

Daha önce Snapdragon 835 için Qualcomm ve Samsung bir araya gelmişti. Muhtemelen Galaxy S8’in Snapdragon 835’i herkesten önce elde etmesinin en büyük nedenlerinden biriside buydu. Yakın tarihli bir rapora göre de, Qualcomm ve Samsung Snapdragon 845 için birlikte çalışmaya başlamış veGalaxy S9’un piyasaya Snapdragon 845 ile çıkan ilk akıllı telefon olması bekleniyor.

Bilindiği gibi Samsung Galaxy S8 modelinde, Qualcomm’un en son piyasaya sürdüğü Snapdragon 835, LG G6’da ise Snapdragon 821 bulunuyor.

Her halükarda, Qualcomm resmi bir açıklama yapana kadar gerçeği bilmeyeceğiz. Bu nedenle şuan için bu yazılanlar sadece söylentilerden ibaret olsa da, Snapdragon 845 çip setinin piyasaya sürülmesi halinde kullanıcılara yüksek performans ve çok daha düşük güç tüketimi imkanı sağlayacağını söylemek doğru olur. Ayrıca bu çip setinin kullanılacağı ilk telefonun da Samsung olması oldukça muhtemel görünüyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO