Gündem Postasi

Saç Dökülmesi Ve Saç Bakımı Önerileri

Saç Dökülmesi Ve Saç Bakımı Önerileri
07 Haziran 2018 - 14:53 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan birçok kişi vardır ve bu problemlerle kendileri kulaktan duyma yöntemlerle müdahale ederler. Ancak şu bilinmelidir ki dökülmenin nedeninin tam olarak neyden kaynaklandığı bilinmeden yapılan müdahaleler olumsuz sonuç verir ve daha fazla dökülmesine yok açar. Öncelikle saç dökülmelerinde zayıflık ve saç tellerinde incelme şikâyeti olan kişiler zaman kaybetmeden deri hastalıkları uzmanı bir hekime başvurmaları gerekir. Problemin neden kaynaklandığı konusunda bir tanı koyarak bu yolda uygulanan doğru tedavi şeklini izlemeleri gerekir.

Saçlarımıza fön çekerek, jöle sürerek boya perma renk açma şekil alması için spreyler sıkarak bir sürü eziyette bulunuyoruz ve bunun farkındayız. Bunları sık sık uygulamak hem kırar hem de yıpratır. Bunların hepsini yapıyorsak o zaman saçlarımıza iyi bakmamız gerekir. Mesela fırça yerine daha geniş ağızlı ve düz taraklar kullanmalıyız. Duştan sonra saç ıslak olduğu için daha kırılgan olur. Bu durumda da saçımıza havlu ile ovalayarak kurutmak yanlış bir yöntemdir. Aynı zamanda saç dökülmesi nedenlerinden biride yanlış beslenme olarak bilinir. Beslenmenizi düzeltmeniz saç bakımı için çok önemlidir. Kilo vermek için aç kaldığını diyetler uyguluyorsanız bunu değiştirmelisiniz. Vücudunuzun gerek duyduğu besinleri hem alabildiğiniz hem de zayıflamanızı sağlayan diyetleri tercih etmelisiniz. Aç kalarak yaptığınız diyetlerin saçlarınıza olduğu gibi vücudunuza da zararı vardır.

Uzmanlar protein ve demir eksikliği olan kişilerde saç dökülmesinin daha fazla olduğunu söylemektedirler. Bu durumda beslenmemize dikkat etmeli ve demir protein eksikliğini gidermeliyiz. Uzmanlar saç dökülmesini engellemek için bazı önlemler vermektedir. Hatada bir sefer arıtıcı saç bakımı yapın. Saçınızı günde bir kereden fazla şampuan kullanmayın. Yüksek miktarda A vitamini almamanızı önerirler. Ayrıca hasar görmüş saçları kestirmenizi ve saç bakımı yaptırma işlemini abartmamanızı öneriyorlar. Sizde saç dökülmesi problemi yaşıyor ve bunu engellemek istiyorsanız bu uyarılara dikkat etmelisiniz. Ardından dökülme işlemi hala sürüyorsa daha fazla vakit kaybetmeden bir uzmana başvurun. Çünkü vücudunuzda ekstra bir eksiklikten dolayı saçlarınızda dökülmeler yaşıyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlara bireysel olarak bir çalışma göstererek müdahale edemezsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO