Gündem Postasi

Saç Ekiminde Doktorun Seçimi

06 Haziran 2018 - 13:50 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Öncelikle belirtmek gerekir ki saç ekimi, saç dökülmesinde kalıcı çözümdür. Uygulanan takviye yöntemler saç kaybımın önüne geçememektedir. Saç dökülmeyi önleyici sprey, şampuan, dökülmeyi önleyen kremler çoğu zaman zaman ve para kaybından başka bir şey değildir. Çünkü bunların saçlara etki edebilmesi için kana karıması gerekmektedir. Böyle bir durum olmadığı için boş hevesler kapılmamak gerekir.

Saç ekimi her yerde yapılamaz. Mutlaka Bakanlıktan onay almış klinik veya hastane ortamında steril şartlarda yapılmalıdır. Öncelikle bir dermatolog muayenesinden geçilmelidir. Daha sonra uzman Estettik ve Plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Çünkü operasyon estetik bir işlemdir. Estetik uzmanları işini hassasiyet ve titizlikle yaparlar.

Ekim operasyonunu düşük maliyetle yaptığını duyuran kurumlara çok inanmamak lazım. Daha sonrasında maddi ve manevi hüsran yaşanabilir.

Saç ekiminden sonra doktorla irtibat nasıl olmalı?

Saç ekimi yapıldıktan 3 gün sonra doktora tekrar gidilmelidir. Doktor hastanede saçların nasıl yıkanacağını birebir hastanın üzerinde tatbik ederek gösterir. Saçlar yıkandıktan sonra saçlar sert bir şekilde havlu ile kurulanmamalıdır. Verilen ilaçlar gerekli dozda saatine dikkat edilerek kullanılmalıdır. Doktorun gelmenizi, istediği rutin kontroller ihmal edilmemeli. Her zaman doktorla irtibat halinde olunmalı. Olumsuz bir durum meydana gelirse hemen doktora müracaat edilmeli. Hastanın merak ettiği konular doktor tarafından hastaya detaylı bir şekilde anlatılmalıdır. Akla takılan sorular tabii ki işlem öncesi sorulmalıdır. Fazla beklenti içinde olunmamalıdır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO