Gündem Postasi

Saç Yoğunluğu’nun Hesaplanması

Saç Yoğunluğu’nun Hesaplanması
06 Haziran 2018 - 13:51 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Saç ekimi, özel saç ekimi merkezlerinde yapılmaktadır. Saç ekim yapılan yerlerin hijyenik ve steril bir ortamda yapılması, sağlık açısından çok önemlidir. Saç ekimi hiçbir zaman ameliyat hane olmayan ortamda yapılmamalıdır. Saç dökülmesi genetik nedenlerle ve dışsal nedenler yoluyla dökülür. Saç dökülmesi genetik ten kaynaklanıyorsa hasta tedavi sürecinden geçer ve kayıplar kazanılmaya çalışılır. Eğer saç dökülmesi dışsal olaylardan kaynaklanıyorsa, öncelikle bu nedenlerin ortadan kaldırılması gerekir sonrada aynı tedavi uygulanarak saç dökülmesinin önüne geçilir. Saç dökülmesi durduğundada saç ekim işlemine başlanır.

Saç ekiminden önce ilk yapılması gereken şey saç yoğunluğunu ölçmektir.  saç yoğunluğu hesaplamasını yapmak çokta zor bir işlem değildir. saç ekim merkezlerinde saç yoğunluğu  uzman hekimler tarafından ölçülür ve hastaya bu konu hakkında bilgi verilir.

Saç ekimi yaptıracak olanların en çok merak ettikleri konu saç yoğunluğunun nasıl hesaplandığı. saç yoğunluğu ölçümü saç ekim merkezlerince kolay bir şekilde hesaplanır ve kişinin saç yoğunluğunun ne kadar olacağı ve nekadar yoğunlukta olacağı çıkacak sonuçta belli olur. Saç yoğunluğunun hesaplanması  saç ekimindeki uygulamanın kalite ve başarısını da gösterir bu çok önemlidir.

Saç ekiminde saç yoğunluğunun tespit edilmesi  ve saç dökülmesinin sebepleri ve ne kadar saç kökü uygulanması gerektiği saç ekim yapan uzman kişi tarafından hastaya gerekli bilgiler verilir. Ve açıklama yapılır. Uzman hekimlerin bu işlemlerde kullanacağı makine ve dizaynlara önem vererek teknolojiden yararlanmaları ve bu teknolojileri  saç ekim merkezlerinde bulundurmaları en iyi ve başarılısını yapabilme adına oldukça önemlidir. Ayrıca saç ekim merkezlerinde ekipmanlar, donanımlar hazırda ve tam olmalıdır.

Saç ekimi yaptırmak isteyenler öncelikle saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmeli ve ona göre tedavi işlemi yaptırmalıdır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO