Gündem Postasi

Seo Nasıl Yapılır Acizane Taktikler

Seo Nasıl Yapılır Acizane Taktikler
02 Haziran 2018 - 23:35 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.

SEO NASIL YAPILIR

Nacizane bir tavsiye verelim; arkadaşlar imleme sitelerinin hepsinin çok işe yaramadığını ve belli bir süre sonra kapanıp gittiklerini söyleyebiliriz. Şimdi kendi sitenizde bir deneme yapın.

 

Kelime nasıl hit alır ve 1. sayfaya getirilir. 

 

1- Önce 40-50  tane özgün yazılmış birbirinden farklı makale hazırlayın. Anlamlı ve konuları ile ilgili bilgi veren makaleler olsun saçma sapan makale yazdırmayın.

2- Kendinize sektörünüz ile ilgili örnek : ”koltuk döşeme”  kelimesi geçen 10 tane farklı domain adresi alın. koltukdosemerenkleri.c..m veya net- org – biz  uzantı farketmez 1 ay boyunca bu domainlerin içini sektörünüz ile ilgili arama kelimeleri başlıklarında içeriş girişi yapın.  1 Ayda her birinde en az konular ile ilgili makale olmuş olacaktır. Örnek ”Koltuk döşemede kullanılan kumaş renkleri ” bu tarz makale yazarak resimler koyarak içeriklerinizi hazırlayın resimlerinizin adı makale ile ilgili olmasına ve resime title vermeyi unutmayın. Yzınızın da anahtar kelimelerini vermeyi ihmal etmeyin.

 

3 – Web 2.0 Paravan Güçlü pr si Yüksek Site Adreslerinden örnek : koltukdoseme.wordpres.com bu şekilde hangi site nasıl açmanıza izin veriyorsa. Kullanıcı oluşturarak bedava olan web sitelerini açın. Açarken profilinizde kendi sitenize link almayı unutmayın. Her sitede site isminizi sorar burayı doldurun.

http://www.blogger.com/
http://www.tumblr.com/
http://www.weebly.com/
http://blog.com/
http://wordpress.com/
http://www.jimdo.com/

İmleme Siteleri

http://del.icio.us/ PageRank: 8/10
http://www.blinklist.com/ PageRank: 6/10
http://www.diigo.com/user/ PageRank: 6/10
http://linkagogo.com/ PageRank: 7/10
http://www.spurl.net/ PageRank: 7/10

http://www.stumbleupon.com/ PageRank: 7/10
http://www.digg.com/ PageRank: 8/10
http://www.blogmarks.net/ PageRank: 7/10
http://www.netvouz.com/ PageRank: 7/10
http://www.lookmarks.com/ PageRank: 5/10
http://socialbookmarking.org/ PageRank: 5/10

 

 

Şimdi başlayabiliriz link dağılımına ; yazılarımızı aldığımız domainlere ekledik. Ekledikten sonra imleme sitelerine kayıt olduktan sonra yazılan yazı linklerini imleme sitelerinde paylaşıyoruz. 1 linki tümüne ekleyebilirsiniz. O link destek alacaktır.

Paravanlara gelince; daha önceden yazdırdığınız makaleler ile açtığınız paravan blog sitelerinize de yazılarınızı ekliyor bundan sonra linklerinide imleme sitelerine paylaşıyorsunuz.

 

Ne yapmış olduk domain aldık. İçerikler ile doldurduk özgün ve anlamlı bir şekilde. Paravanlarımızı açtık ve içlerine de ana domainimizi link olarak ekledik. Tüm içerikleri imleme sitelerine ekleyerek hem güç verdik ve imlemiş olduk. İmleme siteleri sadece link koymaya ve 2 satır yazı yazarak linkteki bilginin ne olduğunu yazarak kayıt yapmanızı sağlar.

 

ŞİMDİ 2 . AŞAMA

10 tane sektörle ilgili domain adreslerimizde yayınladığımız makalelerin aynısını paravanlarda da yayınlayarak en altına alıntı : diyerek eklediğimiz makalenin linkini koyuyoruz. Bu çalıntı olmuyor ilk yazılan makalenin tanıtımı olacak şekilde o makaleye değer vermiş oluyorsunuz. Tüm haber sitelerin de çok rastladığımız gibi kaynak : ………. O haberin alındığı yer gibi.

 

Bu işlemler sonrasında açtığınız sosyal medya sitelerinde facebook , twitter linkedin ve benzeri siteler gibi. Yukarıda yaptığınız tüm linkleri bu sosyal medyadada paylaşıyorsunuz.

 

Bu yapılanlara ek olarak; faklı makaleler ile blog yazıları yayınlayan ve siteleri prli veya pr yoksa bile alexa değeri iyi konumda olan web sitelerinden ücreti karşılığında anahtar kelimelerinize link çıkışı yapacak şekilde makale yayınlatabilir ve bu linkleride yaptığımız işlemler gibi imleme sitelerine ekleyebilirsiniz.

Bu tüm yapılan işlemler orta derece zorlukta olan 2 kelimeyi 1. sayfaya getirecek güçtedir. Zor kelimelerde de mesela 4 sayfadaysanız 2 sayfaya alacak değerdedir. Seocu arkadaşlar bu işlemi yaparken hiç zorlanmazlar sanki dünyayı yeniden keşfetmiş gibi seocu oluyorlar…..

 

Bilmeyen arkadaşlar denesin ve nasıl başarılı olduğunu görecekler.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SEO